Szykuje się nie lada gratka dla fanów muzyki hip-hopowej. Quebonafide oraz O.S.T.R. zapowiedzieli wydanie książek, które już niebawem będą miały swoje oficjalne premiery.

Do fanów polskiego hip-hopu trafią dwie wyjątkowe książkowe pozycje. Czołowi polscy raperzy – Kuba Quebonafide Grabowski oraz Adam O.S.T.R. Ostrowski postanowili wydać publikacje, które przybliżą czytelnikom sylwetki tych niezwykle popularnych artystów. Publikacja szefa QueQuality to wywiad-rzeka, w której opowiada on o swoich egzotycznych podróżach. Ostry stworzył natomiast autobiografię, w której umieścił mnóstwo anegdot, opowieści oraz krótkich historyjek ze swojego życia.

Czeka kolejna przygoda, która wzywa. To wesoła ekipa – Arriba!

Egzotyka. Wywiad-rzeka. to zapis rozmowy Quebonafide z Kubą Stemplowskim na temat zagranicznych podróży Wesołej Ekipy, z których Grabowski czerpał inspirację do stworzenia albumu Egzotyka (najlepszego polskiego rapowego krążka 2017 roku według portalu Rap Genius Polska). W książce opisane są anegdoty z 3 lat ekscytujących podróży po 70 krajach świata. Treść publikacji okraszona jest fotografiami Wojtka Koziary, które w większości nie były jeszcze opublikowane w Internecie. Oficjalna premiera książki odbędzie się 26 kwietnia. Zamówienia można składać na stronie queshop.pl. Preorderowa wersja zawiera dwa dodatkowe rozdziały, dedykowany arkusz z vlepkami, siedem pocztówek, papierową zakładkę oraz unikalny digipack Egzotyka: Wersja Instrumentalna. Egzemplarze książki zamówione przed 16.02. będą zawierały autograf Quebonafide.

„Jak ten album i podróże zmieniły Quebonafide? Kto z Wesołej Ekipy najbardziej podobał się ladyboy’om? Z jakiego powodu w Meksyku grożono im bronią? Z kim mylili KrzyKrzysztofa w Tajlandii? Dlaczego Lanek udawał emerytowanego żołnierza? Jak podczas lokalnego święta na Madagaskarze wypadł na żywo… „Madagaskar”? Odpowiedzi na te i mnóstwo innych pytań znajdziecie w rozmowie Kuby Stemplowskiego z Quebonafide.”
queshop.pl

View this post on Instagram

Książka w wersji LTD w twardej oprawie zawiera dodatkowe dwa rozdziały, których nie znajdziecie w standardowym, empikowym wydaniu. Jeden z nich został poświęcony podróży przez Boliwię, drugi to komentarze i spostrzeżenia Wesołej Ekipy. Książka będzie niejako suplementem płyty #Egzotyka 👉Jak ten album i podróże zmieniły @quebahombre ? 👉Kto z Wesołej Ekipy najbardziej podobał się ladyboy'om? 👉Z jakiego powodu w Meksyku grożono im bronią? 👉Z kim mylili KrzyKrzysztofa w Tajlandii? 👉Dlaczego Lanek udawał emerytowanego żołnierza? 👉Jak podczas lokalnego święta na Madagaskarze wypadł na żywo… "Madagaskar"? Odpowiedzi na te i mnóstwo innych pytań znajdziecie właśnie w tej pozycji Wszystkie historie zostały obszernie zilustrowane fotografiami Wojtka Koziary, które w znakomitej większości nie były jeszcze publikowane w Internecie.

A post shared by Queshop (@queshoppl) on

Jestem tym co chce spać, a nie węszyć za szczęściem. Dla Ciebie hajs, dla mnie czas, treści są piękne. Dlatego nic mi się nie chce, szczęście wchłaniam z powietrzem. Takiego świata ja nie chcę, wiec go sobie ulepszę.

Adam O.S.T.R. Ostrowski to artysta z bardzo bogatym życiorysem, dyskografią i historią koncertową. Po trzech latach zbierania i opisywania wspomnień na światło dziennie wychodzi Brzydki, zły i szczery – autobiografia obejmująca okres od pierwszej fascynacji hip-hopem w szkole aż po dramatyczne wydarzenia spowodowane pamiętnym koncertem w Bielsku-Białej. Ostry na kartach książki posługuje się ciętym językiem i humorem, dzięki czemu czytelnicy z lekkością będą poznawać kolejne perypetie z życia łódzkiego artysty. Data premiery wyznaczona jest na 15 maja. Zamówienia można składać na oficjalnej stronie Asfalt Records – asfaltshop.pl oraz na empik.com. Oprócz regularnego wydania, książka dostępna jest także w dwóch wersjach limitowanych, wzbogaconych o historyczne demo O.S.T.R.a zatytułowane Epidemia 99 na CD oraz kasecie magnetofonowej. Zarówno płycie kompaktowej jak i kasecie towarzyszyć będzie kod do pobrania wersji cyfrowej albumu.

„Żaden ze mnie Sienkiewicz, ale uparłem się, że sam osobiście napiszę tę książkę bez pomocy zawodowców. Nie chciałem iść jak większość na łatwiznę udzielając obszernego wywiadu profesjonalnemu redaktorowi, który swoim piórem ubierze moją historię w ładne zdania. Pomysł powstał trzy lata temu i mimo, że jego realizacja zajęła trochę czasu, w końcu mogę pochwalić jego ukończeniem. Będzie mi bardzo miło jeśli ktokolwiek zdecyduje się na przeczytanie tej książki. Uczciwie, konkretnie bez lania wody po prostu Brzydki, zły i szczery.”
Adam O.S.T.R. Ostrowski


Autor: Michał Krawczyk
Zdjęcie: Instagram (@quebahombre)