Dworzec Autobusowy mieszczący się w galerii handlowej Wroclavia po ponad roku od otwarcia wymaga remontu. Prace prowadzone tam w najbliższym czasie mogą stwarzać utrudnienia dla podróżujących. 

Największe centrum handlowe Wrocławia swoje otwarcie miało 18 października ubiegłego roku jednak dworzec dostępny był dla podróżujących dopiero prawie trzy tygodnie później. Po roku funkcjonowania wymaga kilku prac remontowych.

Pierwszym problemem, z którym borykają się osoby podróżujące jak i również kierowcy autobusów, jest zanieczyszczenie powietrza spalinami. Rozwiązaniem mają być dodatkowe urządzenia wentylacyjne, które zostaną zamontowane na poziomie -2 — dzięki nim w podziemnej hali będzie więcej świeżego powietrza. W trakcie tych prac stanowiska dla wysiadających zostaną przesunięte.

Osoby przebywające w podziemiach Wroclavii narażone są również na niskie temperatury i utratę ciepła. W ogrzaniu dworca pomóc mają kurtyny powietrzne. Ich instalacja związana będzie z montażem nowych drzwi — pierwsze prace ruszą w poniedziałek 26 listopada.  Wejście na dworzec będzie wówczas możliwe tylko od strony Wroclavii. Z kolei od wtorku 4 grudnia czynne będą już nowe drzwi od strony ulicy Suchej (wejście od Wroclavii będzie zamknięte).


Autor: Hanna Galik
Zdjęcie: youtube.com