Już wkrótce skwer Skaczącej Gwiazdy przejdzie rewitalizację! Wrocławski Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na pierwszy etap remontu. Pojawią się nowe ścieżki i place zabaw dla najmłodszych.

Więcej zieleni. Oświetlenie, siłownia terenowa, wybieg dla psów. Odnowione ścieżki, a także wiele atrakcji dla dzieci. Takie elementy pojawią się na skwerze Skaczącej Gwiazdy po remoncie, który niedawno ogłosił Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Zielony relaks

Skwer zachowa swój pierwotny kształt i charakter, a dodatkowa zieleń będzie bardziej sprzyjać wypoczynkowi i rodzinnym spacerom. Pod uwagę brano wiele czynników, m.in. nasłonecznienie i odporność terenu na zanieczyszczenia, a także jego dekoracyjność i funkcjonalność. Pojawią się szpalery z 55 drzew, nowe trawniki, rośliny ozdobne i żywopłoty.
Istniejący wcześniej sposób zagospodarowania terenu wgłębnika również został zachowany w projektach. Stanie się on miejscem relaksu pod zielonym parasolem z platanów. Zamontowane rampy i pochylnie ułatwią rowerzystom, wózkom lub osobom niepełnosprawnym poruszanie się po skwerze. Piesi będą mogli nacieszyć się nowymi nawierzchniami.

Miejsce dla całej rodziny

Po rewitalizacji, na skwerze pojawią się nowe place zabaw, a tam takie atrakcje jak: piaskownice z zadaszeniem, huśtawki przypominające bocianie gniazdo, tunele, domki ze zjeżdżalnią, a także lustra śmiechu i trampolina. Powstanie również ogrodzony wybieg dla czworonogów i mini – boisko do koszykówki, a także siłownia terenowa. Dla osób starszych pojawi się specjalne miejsce wypoczynku.

Co jeszcze pojawi się na odremontowanym skwerze Skaczącej Gwiazdy? Szeregi kolorowych kwietników z siedziskami, ławek parkowych i koszów na śmieci. Przy drogach staną stojaki dla rowerów i tablice informacyjne.
Roboty budowane powinny zakończyć się pod koniec czerwca 2019 roku.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: materiały ZZM