Nie ma chyba na świecie drugiej takiej familii, której losy śledziłaby wielomilionowa publiczność. Przez kilka ostatnich miesięcy głównym tematem w kwestii rodziny królewskiej była ciąża Meghan Markle — księżna Sussex oraz książę Harry doczekali się pierwszego potomka.

Do dnia porodu para królewska utrzymywała płeć dziecka w tajemnicy. Oficjalna informacja pojawiła się na Instagramie sussexroyal — Markle urodziła chłopca. Dziecko przyszło na świat 6 maja po godzinie 5 rano i ważyło 3260 gramów.

Księżna urodziła syna najprawdopodobniej w domu (choć informacja ta jest niepotwierdzona). Co ciekawe, złamała tym niepisaną tradycję porodów w rodzinie królewskiej — od 40 lat królewskie dzieci przychodziły na świat w szpitalu Świętej Marii w Londynie.

Royal Baby

Ciąża Markle od samego początku wzbudzała emocje na całym świecie. Angielscy bukmacherzy obstawiali zakłady dotyczące nie tylko daty narodzin dziecka, ale również jego imienia. Dla dziewczynki typowano imiona takie jak Diana, Elizabeth i Victoria. Chłopiec zaś miałby nazywać się Albert lub Philip. W mediach pojawiła się informacja jakoby dziecko miał otrzymać imiona Arthur, James i Alexander. Imiona te wytypował jeden z fanów królewskiej rodziny. Jeżeli w przeglądarce wpisze się następujące adresy; www.royal.uk/prince-arthur, www.royal.uk/prince-james lub www.royal.uk/prince-alexander wyświetli się oficjalna strona brytyjskiej rodziny królewskiej. Jeśli do adresu doda się jakiekolwiek inne imię pojawi się komunikat o braku strony. Nie jest to potwierdzenie imion, jednak stanowi to pewny trop.

Kolejka do tronu

Po tym, jak królewska para poinformowała o ciąży Markle, pojawiły się rozmowy na temat kolejnego kandydata do tronu. Syn księcia i księżnej jest siódmy w kolejce. Szanse na przejęcie tronu przez Harry’ego, bądź jego syna są małe. Tron jest dziedziczony, dlatego pierwszy w kolejce jest syn Elżbiety i Filipa, książe Karol (pojawiły się plotki jakoby książę miał zrzec się tronu na rzecz swojego najstarszego syna – Williama). Po Williamie nadejdzie kolej na jego dzieci, czyli George’a, Charlotte i Louisa. Książę Harry jest szósty w kolejce, ponieważ dzieci Williama mają przed ni pierwszeństwo. Na sam koniec, na siódmym miejscu jest syn Harry’ego i Meghan.

Noworodek otrzyma jednak tytuł hrabiego Dumbarton — księciem zostanie, gdy jego dziadek – Karol, otrzyma tytuł króla. Choć jeszcze nim nie jest, a szanse na objęcie tronu są niskie to i tak fakt bycia częścią rodziny królewskiej jest ogromnym przywilejem.


Tekst: Hanna Galik
Zdjęcie: youtube.com