Po kontuzji Klaudii Felak i Roksany Wers władze #VolleyWrocław zdecydowały się na pierwszy ruch transferowy w tym sezonie. Nową siatkarką wrocławskiego klubu została Roksana Irzemska, która do tej pory występowała w Budowlanych Toruń.

Roksana Irzemska jest wychowanką KS-u Aduro Telecom Lubraniec. Do tej pory 20-letnia atakująca występowała najwyżej na poziomie 1. ligi. Młoda zawodniczka będzie miała możliwość wystąpienia w biało-zielonych barwach już podczas najbliższego spotkania #VolleyWrocław z ŁKS-em Łódź.

Roksana Irzemska to jedna z zawodniczek, którą wspólnie z Wojtkiem Kurczyńskim jakiś czas temu wpisaliśmy na naszą listę scoutingową. Jest to młoda siatkarka o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Przed nami sporo pracy indywidualnej, jak i zespołowej, aby wdrożyć Roksanę w system gry zespołu. Myślę że szybko zaaklimatyzuje się w drużynie i będzie szła do przodu –mówi Marek Solarewicz, pierwszy trener #VolleyWrocław.

Słyszałam o #VolleyWrocław same pozytywne rzeczy, jest to bardzo dobry klub, w którym mogą się rozwijać zawodniczki – te starsze i te młodsze. Panuje tutaj atmosfera, która motywuje do dalszej pracy. Jak tylko dostałam propozycję z możliwością grania we Wrocławiu, nie zastanawiałam się długo. Cieszę się, że tutaj jestem i nie pozostaje mi nic innego, jak ciężko pracować na treningach i starać się wykorzystać każda okazje do grania w meczu – dodała Roksana Irzemska.


Autor: Łukasz Leski
Zdjęcie: Krystian Janisz / #VolleyWrocław