Sezon powoli się zaczyna, więc można odkurzać już swoje rolki i deski. Problem w tym, że nie wszędzie pojeździmy sobie na nich swobodnie. Chyba każdy longboardowiec marzy o idealnie równej nawierzchni, na której mógłby pojeździć bez mijania przechodniów. Przygotowaliśmy listę takich miejsc.

STADION MIEJSKI
Ścieżki prowadzące do wejść na obiekt idealnie nadają się do jazdy. Nie są uczęszczane przez pieszych, bo znajdują się z dala od centrum. Do dyspozycji mamy tu ogromne, wybetonowane przestrzenie z delikatnym kątem nachylenia. Nic, tylko jeździć!

PLAC WOLNOŚCI
Miejsce okupowane przez nałogowców, którzy to organizowali przed Narodowym Forum Muzyki Longboardowe Tłuste Czwartki. Atutem jest lokalizacja w ścisłym centrum miasta i możliwość skorzystania z pobliskich ścieżek rowerowych.

TEREN STAREJ PRALNI PRZY BOROWSKIEJ
Zupełnie zapomniany teren, na którym mamy do dyspozycji długą i nieuczęszczaną asfaltową drogę. Idealne miejsce dla rolkarzy z południa Wrocławia.

CENTRUM KULTURY ZAJEZDNIA
Przed centrum znajduje się bardzo duży plac, na którym można kręcić się godzinami. Możemy dojechać tam drogą rowerową, ciągnącą się od Placu Legionów przez ulicę Grabiszyńską.

TOR WROTKARSKI NA NOWYM DWORZE
Mimo że działa już od dwóch lat, wciąż wie o nim niewielu wrocławian. Przy ulicy Jaksonowickiej mamy do dyspozycji 600-metrowy tor do jazdy ulicznej.


Tekst: Marcin Obłoza
Zdjęcia: wikimedia.com, materiały prasowe CK Zajezdnia, Ingo Joseph pexels.com, Google Maps