W środę uruchomiono nowa stację Wrocławskiego Roweru Miejskiego na Bielanach Wrocławskich. Znajduje się w pobliżu Parku Handlowego Auchan Bielany. Wkrótce powstanie kolejnych pięć nowych stacji ulokowanych na stacjach Orlen. 

Nowa stacja została uruchomiona po południowej stronie Parku Handlowego Auchan Bielany w pobliżu zachodniego wejścia od strony ulicy Czekoladowej. To piąta stacja Wrocławskiego Roweru Miejskiego, która powstała we współpracy z prywatnym biznesem.

– Minęło zaledwie kilka dni od startu sezonu Wrocławskiego Roweru Miejskiego, a my już mamy dla użytkowników dobre wiadomości – mówił Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Stacje sponsorskie to doskonałe narzędzie marketingowe wzmacniające sprzedaż produktów i usług zarówno dla właścicieli obiektów handlowych, jak i biurowców, czy zakładów pracy.

Z nowej stacji można korzystać na tych samych zasadach, co ze wszystkich stacji rowerowych. Dzięki Parkowi Handlowemu Auchan Bielany Wrocławski Rower Miejski powiększa się nie tylko o samą stację, ale również o 10 nowych rowerów.

– To z jednej strony praktyczne rozwiązanie dla robiących zakupy, preferujących przemieszczanie się na dwóch kółkach, a z drugiej element, dzięki któremu możemy szerzyć postawy proekologiczne i umożliwiać ich realizowanie w praktyce – mówi Karina Slawik-Koźlik, menedżer Parku Handlowego Auchan Bielany.

Od dziś Wrocławski Rower Miejski liczy już 77 stacji rowerowych i 770 rowerów. Wkrótce zostanie uruchomionych 5 dodatkowych stacji rowerowych, które powstały we współpracy z koncernem PKN Orlen. Do systemu zostanie zaś włączonych kolejnych 50 rowerów.


Autor: Marcin Obłoza, mat. prasowe
Zdjęcie: Next Bike