Rozpoczął się marzec i ze snu zimowego wybudzona została miejska wypożyczalnia rowerów. W tym roku we Wrocławiu pojawi się jeszcze więcej punktów wypożyczenia dzięki współpracy ze stacjami Orlen. Podpowiadamy, jak skorzystać z miejskiej wypożyczalni rowerów. 

Wrocław posiada ponad 200 kilometrów miejskich tras rowerowych. Jest to idealna propozycja dla tych, którzy nie lubią tłoczyć się w komunikacji miejskiej ani przesiadywać w samochodzie. Dodatkowo, pierwsze dwadzieścia minut wypożyczenia jest bezpłatne, więc każdy zdąży dostać się na uczelnię albo do pracy przed upływem czasu. Jeśli nie, zawsze można odłożyć rower w jednej ze stacji i skorzystać z drugiego. We Wrocławiu znajduje się ponad 81 stacji i 810 rowerów.

We Wrocławiu nie brakuje stacji przy ważnych ośrodkach komunikacyjnych

Tegoroczną nowością mają być nowe stacje miejskiej wypożyczalni, znajdujące się w obrębie stacji paliwowych Orlen.

To obopólna korzyść. Rozmawialiśmy o tym już od dawna – mówi Marek Pogorzelski z biura prasowego Nextbike.

W ramach projektu Orlenu Halo Polska we Wrocławiu na przełomie marca i kwietnia powstanie pięć nowych stacji.

Dziś stacja benzynowa to swoiste małe centrum handlowo-usługowe, w którym nie tylko można dokonać zakupów, ale i zjeść – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Jak skorzystać?

Jest kilka sposobów, dzięki którym możecie wypożyczyć rower. Jednak, aby skorzystać z wypożyczalni, musicie wejść na stronę wroclawskirower.pl. Do rejestracji wystarczą dane osobowe i numer telefonu. Po rejestracji musicie zasilić konto kwotą, która zostanie pobrana w przypadku dłuższych przejazdów, jest to minimum 10 złotych. Ceny wyglądają następująco:

  • Pierwsze 20 minut przejazdu – za darmo przy każdym wypożyczeniu roweru.
  • Przejazd do jednej godziny – 2 złote
  • Każda kolejna godzina – 4 złote

Po rejestracji otrzymacie unikalny, sześciocyfrowy kod PIN. Jest to wasze hasło w serwisie Nextbike. Będzie niezbędne zarówno przy logowaniu się do witryny i aplikacji, jak i podczas korzystania ze stanowiska, na którym możecie korzystać także z karty. Teraz pojawia się kilka możliwości skorzystania z wypożyczalni.

Fot. Klaudia Keil

Jeśli pamiętacie swój numer telefonu i PIN, możecie podejść do automatu. Po wpisaniu tych danych automat poprosi was o podanie numeru, jaki widnieje na naklejce przyczepionej do pojazdu. Jeśli pojazd jest sprawny, blokada zostanie zdjęta. Dla tych, którzy nie mają pamięci do liczb, ale mają sprawny telefon, dostępna do pobrania jest darmowa aplikacja Nextbike (Android i iOS). Tam wystarczy się zalogować, a potem zeskanować kod QR, poczekać, aż Nextbike połączy się z systemem i voila. Dla tych, którzy jednak nie chcą zaśmiecać telefonu, przygotowana jest w pełni funkcjonalna witryna mobilna Nextbike. Po zalogowaniu się na niej wystarczy skorzystać z czytnika kodów QR, który przekieruje was do przeglądarki. Z jej poziomu można równie szybko i bezproblemowo wypożyczyć rower.

 


Autor: Michał Mielnik
Zdjęcia: Klaudia Keil