Stara kładka mieszcząca się nad ulicą Grabiszyńską zostanie wkrótce całkowicie rozebrana. Kolejne etapy prac będą prowadzone w nocy, tak aby nie utrudniać komunikacji miejskiej.

Od połowy października trwają już prace przygotowawcze do rozbiórki kładki nad ul. Grabiszyńską. Niebezpieczną konstrukcję zastąpiono już wtedy naziemnym przejściem dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

Z największymi pracami ZDiUM postanowił wstrzymać się do dzisiaj, tj. 5 października, ponieważ w miniony weekend spodziewano się dużego natężenia ruchu, związanego z powrotem mieszkańców po Wszystkich Świętych.

Pierwszy etap rozbiórki zaplanowano na noc z 6 na 7 listopada, a będzie on polegał na rozebraniu środkowej części kładki, znajdującej się nad torowiskiem. Demontaż kolejnych elementów zaplanowano na noce: z 8 na 9 listopada, z 12 na 13 listopada oraz z 14 na 15 listopada. Prace będą odbywały się w godzinach 22-5. Ulica zostanie na ten czas wyłączona z ruchu, dlatego powstanie objazd ulicą Kolejową oraz Prostą.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: www.wikipedia.org