Rudzielec, lisek, marchewka, wiewióra… Osoby rude nie tylko łatwo otrzymują przezwiska, ale też krąży o nich wiele stereotypów. Mówi się, że rudy to fałszywy. Dziewczyny o włosach w tym kolorze mają ognisty temperament i sądzi się, że są złośliwe, pamiętliwe i fałszywe. Na szczęście, stereotypy to … stereotypy i wiadomo jak to z nimi jest.

W Dzień Rudych Osób, przypadający na 8 marca, chcemy przełamać stereotypy i przypomnieć Wam znane i lubiane rudzielce. Bo rude też jest piękne. I utalentowane.

Ed Sheeran

Ed Sheeran

Brytyjski piosenkarz, autor tekstów i gitarzysta. Ma na swoim koncie 3 albumy studyjne o bardzo „matematycznych” tytułach:  „+”, „x”, „÷”. Jego twórczość można określić jako popową, ale często wplata w nią również inne gatunki muzyczne jak folk, rap czy rock. Zagrał także epizod w Grze o tron, gdzie miał okazję zaśpiewać.

 

Florence Welch

Florence Welch

Angielska piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, wokalistka zespołu Florence + the Machine. Jej utwory niejednokrotnie podbijały i podbijają listy przebojów. Jej utwór Breath Of Life promował film Królewna Śnieżka i Łowca z Kristen Stewart, Charlize Theron i Chrisem Hemsworthem w rolach głównych.

 

Książę Harry

Ruda koronowana głowa. Henryk Karol Albert Dawid, książę Sussex. Syn Karola i Diany, wnuk królowej Elżbiety II i brat Wilhelma, księcia Cambridge. Szósty w kolejce do brytyjskiego tronu. Jego związek i ślub z Meghan Markle wywołał większą sensację niż ślub jego brata księcia Williama z Kate Middleton.

 

Isla Fisher

Isla Fisher

Australijska aktorka i scenarzystka. Znana głównie z komedii romantycznych takich, jak Wyznania zakupoholiczki czy Polowanie na druhny, ale zdarzają się także mniej komediowe role jak choćby w Iluzji, Wielkim Gatsbym i Zwierzętach nocy. Zawsze jednak w nieodmiennie rudych włosach.

 

Chuck Norris

Chuck Norris

Tego Pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Uczeń Bruce’a Lee. Mistrz wykopu z półobrotu i spojrzenia spod przymrużonych powiek. Strażnik Teksasu, mściciel i obrońca słabszych. Tylko on potrafi kopnąć cyklopa między oczy i trzasnąć obrotowymi drzwiami.

 

Patryk „Rudy” Rudnicki

Nie mogło zabraknąć go w tym zestawieniu. Król Żenady (Żenady Nowego Dziennikarstwa, oczywiście) i sarkazmu. Bezsprzeczny dyktator konsolety i DJ każdego melanżu. Kocha jazz i gra na saksofonie. Zna się na rapie, o którym często nawija recki. Syn Redaktor, niezastąpiony w Nowym Dziennikarstwie. Zawsze służący pomocą starszy brat nas, mniej doświadczonych. Po prostu Rudy.

 


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcia: pexels.com/ Wes Rocha; Instagram; Wikimedia/ CC BY 2.0/ E. J. Hersom; Facebook