Ekstraklasa wkracza na wirtualne salony. Fani trybu Ultimate Team będą mieli okazję reprezentować barwy swojego ulubionego klubu w rozgrywkach Ekstraklasa Games. Pierwsze eliminacje odbędą się już we wtorek – 5 marca. 

Turniej przeznaczony jest zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Żeby wziąć w nim udział wystarczy posiadać konsolę PlayStation 4 lub Xbox One, mieć ukończone 16 lat i złożyć swoją drużynę w trybie Ultimate Team. Rejestracji można dokonać poprzez oficjalną stronę turnieju.

Kwalifikacje odbędą się w dniach 5 -21 marca i będą rozgrywane w systemie play-off. Gracze będą mieli szansę na awans do turnieju głównego w 32 turniejach kwalifikacyjnych (16 na PlayStation 4 i 16 na Xbox One). Po zakończeniu eliminacji, każdy klub będzie miał dwóch reprezentantów na obu konsolach. Faza ligowa rozpocznie się 30 marca. Na tym etapie kluby rozegrają trzydzieści meczów. Najlepsza ósemka wystąpi w wielkim finale, który zostanie rozegrany 26 maja.

Dla tych, którzy będą chcieli reprezentować barwy Śląska Wrocław, turnieje online na obu platformach będą rozgrywane w czwartek – 21 marca, od godziny 18:00.


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Twitter