Najstarszy festiwal kina offowego w Polsce startuje już jutro, mowa oczywiście o  64 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych imienia Profesora Henryka Kluby.

W tym roku będziemy mieli okazję zobaczyć 51 filmów krótkometrażowych, zarówno amatorskich, studenckich czy niezależnych, w tym dużo animacji oraz dokumentów. Na festiwalu zadebiutuje także 15 reżyserów.

Trwającemu do niedzieli festiwalowi będą towarzyszy m. in. pokazy specjalne takich filmów, jak Wieża. Jasny dzień, Pomiędzy słowami, Dzikie róże, Klucz do…, oraz spotkanie z autorami książki „Aktorki. Odkrycia”.

Z założenia, OKFA jest nie po prostu festiwalem filmowym, a ciągłym procesem kontynuacji podjętych działań oraz utrwalania zamierzonych rezultatów. Dlatego każdy, kto tam uczęszcza, ma możliwość zobaczenia wystaw o tematyce filmowej, spotkania z artystami, warsztatów czy to miłego wieczoru na muzycznym projekcie multimedialnego performera Łukasza “L.U.C.” Rostowskiego “GOOD L.U.C.K.”

Festiwal odbędzie się w najbliższy weekend 31 maja – 3 lipca w CKiS-DK Oskard w Koninie, zatem przejeżdżając w okolicy nie przegapcie możliwości, by zagadać do przyszłych gwiazd polskiego kina!


Autor: Zlata Veresniak
Zdjęcie: materiały organizatora