Betard Sparta Wrocław rozpocznie sezon PGE Ekstraligi od starcia z jednym z najmocniejszych rywali i aktualnym mistrzem Polski – FOGO Unią Leszno. Inauguracja w wykonaniu wrocławian już w niedzielę 7 kwietnia na wyjeździe.

Spartanie w poprzednim sezonie mieli walczyć o złoty medal PGE Ekstraligi. Ten przypadł jednak rywalowi, z którym Betard jako pierwszy zmierzy się podczas tegorocznych rozgrywek. FOGO Unia Leszno to aktualny mistrz Polski, który po raz drugi będzie bronić tytułu. Wrocławianie również liczą, że w tym sezonie staną na najwyższym stopniu podium.

Inauguracyjne spotkanie obu zespołów odbędzie się w niedziele 7 kwietnia o godz. 16:00 w Lesznie. W składzie gospodarzy zabraknie Jarosława Hampela, który kilka dni temu doznał kontuzji. Podczas piątego biegu w eliminacjach do Złotego Kasku, żużlowiec miał wypadek i złamał łopatkę. Teraz czego go przerwa i rehabilitacja.

Wrocławianie mieli już szansę rywalizować z zawodnikami Unii Leszno podczas I Memoriału imienia Tomasza Jędrzejaka. W wydarzeniu upamiętniającym zmarłego kapitania Sparty wzięli udział Janusz Kołodziej i Piotr Pawlicki. Memoriał miał oczywiście charakter symboliczny, nie mniej jednak Kołodziej zaprezentował się bardzo dobrze, przegrywając jedynie jeden bieg. W pozostałych czterech za każdym razem był pierwszy. Nieco gorzej wypadł Pawlicki, który w połowie zawodów musiał zrezygnować z występu z powodu dolegliwości zdrowotnych.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Instragram WTS