Trwa II tura wejściówek przeznaczona dla kibiców finalistów mundialu w Rosji, które odbędą się w czerwcu przyszłego roku. 

Od 5 grudnia fani wszystkich drużyn zakwalifikowanych na MŚ w Rosji mogą składać wniosek o bilety. Maksymalna liczba wejściówek, jaką dana osoba może zamówić wynosi cztery. Możliwość zgłaszania się po bilety będzie trwała do 31 stycznia i w przypadku większej liczby chętnych niż wynosi pula biletów do rozdania, odbędzie się losowanie. Fani będą mieli możliwość wybrania jednej z trzech dostępnych dróg: pojedynczy bilet, pakiet drużynowy (czyli podróżowanie na każdy mecz swojej drużyny) oraz pakiet stadionowy (wszystkie możliwe spotkania na danym obiekcie). Nabywać wejściówki będzie można  wyłącznie za pomocą oficjalnej strony FIFY.

Jeśli komuś nie uda się dostać biletu w tym okresie, FIFA uruchomi w marcu specjalny portal, na którym będzie można odkupić wejściówki od ludzi, którzy z danego powodu muszą zrezygnować z wyjazdu do Rosji. Jeśli chodzi o ceny, trzeba będzie grubiej sięgnąć do portfela. Najtańszy wstęp na mecz grupowy będzie kosztować ponad 100 dolarów.

Bardzo ważne również jest dla osób, które wybierają się do Rosji jest brak potrzeby wyrobienia wizy. Jednak konieczne będzie posiadanie karty FAN ID. Nie kosztuje ona nic, ale bez niej nie będzie można się poruszać po kraju gospodarzy przyszłorocznego mundialu. Służy ona do identyfikacji osób, trzeba będzie z nią chodzić na stadiony. Daje ona również duże udogodnienia, jak np. darmowe podróże pomiędzy miastami, w których będą odbywały się mecze. Taka karta będzie ważna od 10 dni przed mistrzostwami oraz 10 dni po finale.


Autor: Marcin Małyszka
Zdjęcie: FIFA.com

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNorweżki nieosiągalne dla Polek
Następny artykułMikołajki…, a co wiemy o Mikołaju?
Student dziennikarstwa oraz prawa. Maniak sportu, szczególnie tenisa i piłki nożnej. Lubi czasami spędzić pół dnia nad dobrym serialem. Od niedawna zafascynowany również muzyką elektroniczną.