Aby podziwiać niesamowite pokazy fontann nie trzeba wcale jechać do Dubaju, Barcelony czy Pragi. Bowiem jedną z największych atrakcji turystycznych Wrocławia jest Multimedialna Fontanna na Pergoli, której pokazy rozpoczęły się na nowo z początkiem maja i będą teraz odbywać się codziennie.

Fontanna przy wrocławskiej Hali Stulecia jest największa w Polsce. Jej powierzchnia wynosi prawie 1 hektar, a wodą tryska na wysokość około 40 metrów. Na jej dnie jest umieszczonych 300 dysz wodnych i 800 punktów świetlnych. Ponadto zamontowane są dysze ogniowe, projektory i światła laserowe, które tworzą jedyne w swoim rodzaju wodne przedstawienie. Fontanna została oddana do użytku 4 czerwca 2009 roku, a koszt jej budowy finalnie wyniósł 12 milionów złotych.

Jako że fontanna działa w sezonie letnim, to właśnie w zeszłą sobotę 5 maja ruszyły na nowo jej pokazy, które będzie można podziwiać codziennie aż do końca października. Wodne przedstawienia odbywają się co godzinę i zgodnie z harmonogramem można wybrać się w zależności od upodobań na muzykę klasyczną, nowoczesną, ambient lub pop. W soboty, niedziele i święta o godzinie 22 będą wykonywane pokazy specjalne takie jak: Piękna i Bestia, Cztery żywioły, Marzenia, Mikro & Makro Kosmos.

Wstęp na pokazy Fontanny Multimedialnej na Pergoli jest bezpłatny.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: www.wikipedia.org