Przegląd Piosenki Aktorskiej obchodzi w tym roku swoje czterdziestolecie. W Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki udział może wziąć każdy. Za ciekawe podejście i interpretację, na zwycięzcę czekają wyjątkowe nagrody.

Zapisy na Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki z okazji 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej ruszyły. Jeśli studiujesz w szkole muzycznej lub teatralnej, a może już pracujesz w którymś z tych zawodów czy po prostu jesteś chętny, do 3 lutego możesz zgłosić się do udziału w konkursie. Nieistotne jest także to czy jesteś z Polski, czy zza granicy. Ważne jest to, aby pokazać jury nowe spojrzenie na Kanon Piosenki Aktorskiej. Jest on bowiem jedynie podpowiedzią, a piosenki powinny dotykać poważnych tematów, niosąc za sobą przesłanie.

Zasady i nagrody

Podczas 40. PPA, konkurs piosenki aktorskiej będzie składał się z trzech etapów. Przez pierwsze dwa, najlepszych wokalistów oceni Rada Artystyczna PPA, a w ostatnim Jury.
Przesłuchania odbędą się 17 i 18 lutego przyszłego roku, a kolejne etapy rozstrzygną się w dniach 22 – 31 marca. Jakie nagrody czekają na najlepszych? Każdy zakwalifikowany do finału uczestnik otrzyma 3 tys. złotych. Dodatkowo: nagroda specjalna od Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych w wysokości 10 tys., Grand Prix – 25 tys. oraz statuetki Tukanów: Publiczności, Złotego i Dziennikarzy.

Organizatorem jest Teatr Muzyczny Capitol. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej wydarzenia.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcie: grafika z oficjalnej strony Capitolu