Piłkarze Śląska Wrocław rozpoczęli zmagania w rundzie finałowej LOTTO Ekstraklasy od porażki 0:2 na wyjeździe z Koroną Kielce. Dwie bramki zdobył Elii Soriano, sędzia dwukrotnie zaś anulował rzuty karne dla Trójkolorowych. Po kolejnej przegranej Śląsk jest tylko miejsce przed strefą spadkową.

Porażka w meczu 30. kolejki z Górnikiem Zabrze i zajęcie 13. miejsca spowodowały, że wrocławianie rozegrają u siebie tylko trzy spotkania podczas rundy finałowej. Te zaczęli zaś od meczu w Kielcach. Po prostym błędzie obrońców – Kamila Dankowskiego i Igorsa Tarasovsa, którzy się nie zrozumieli, Śląsk szybko stracił bramkę. Trójkolorowi potrzebowali sporo czasu, żeby stworzyć sobie jakąkolwiek okazję, by zaskoczyć bramkarza rywali. Pod koniec pierwszej połowy sam na sam znalazł się Arkadiusz Piech. Napastnik uderzył jednak w boczną siatkę. Jeszcze przed przerwą sędzia odgwizdał również rzut karny dla Śląska po faulu na Farshadzie Ahmadzadehu. Po wideoweryfikacji anulował jednak jedenastkę, a wrocławianie schodzili do szatni z bramkową stratą.

W drugiej połowie Śląsk wyszedł zmotywowany na zdobycie bramki kontaktowej. Już w 46. minucie sędzia po raz drugi wskazał na rzut karny, tym razem faulowany miał być Piech. Podobnie jak w poprzedniej sytuacji, skorzystał jednak z VAR-u i zmienił decyzję. Po tej sytuacji zapał piłkarzy WKS malał wraz z upływem czasu, a do głosu dochodzili gospodarze. Świetnymi interwencjami popisywał się Jakub Słowik, który dobrze bronił strzały rywali. W 80. minucie Wojciech Golla sfaulował w polu karnym Forbesa. Arbiter po wideoweryfikacji tym razem nie zmienił decyzji, a jedenastkę na bramkę zamienił Soriano. Po słabym meczu Śląsk przegrał 0:2 z Koroną Kielce. Szansę na zdobycie punktów będzie miał już w czwartek 25 października, kiedy to podejmie Górnika Zabrze.

Korona Kielce – Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)

0:1 – Soriano 14′
0:2 – Soriano 80′ (k)

Korona: Hamrol – Kosakiewicz, Kovacević, Marquez, Gardawski, Gnjatić, Żubrowski (31. Petrak), Jukić, Arveladze (58. Pucko), Forbes (89. Sewerzyński), Soriano

Śląsk: Słowik – Dankowski, Tarasovs, Golla, Hołownia – Łabojko, Mączyński – Farshad (63. Pich), Chapek, Gąska (80. Cholewiak) – Piech (80. Szczepan)

Żółte kartki: Kovacević, Marquez (Korona) – Chrapek, Łabojko, Tarasovs, Hołownia (Śląsk)