Serial utrzymany w klimacie sci-fi, grupa nastolatków ratująca świat przed Apokalipsą czy Anioł, próbujący przekonać Stwórcę, żeby jej nie organizował? Najkrótszy miesiąc w roku wcale nie oznacza mniejszej liczby premier serialowych i filmowych. Udowadniają to m.in. Netflix oraz HBO, którzy na luty przygotowali wiele interesujących propozycji.

Sesja sesją, ale student nie robot – odpocząć też musi. Poza tym egzaminy nie będą trwać wiecznie, a po nich prędzej czy później nadejdą upragnione ferie. Pojawi się wówczas pytanie, jak spożytkować tyle wolnego czasu? Z pomocą przyjść mogą lutowe nowości serialowe i filmowe, które obejrzeć możemy bez wychodzenia z domu, zakopując się wygodnie w pościeli z kubkiem gorącej herbaty. Co proponują nam m.in. Netflix oraz HBO GO w tym miesiącu?

Netflix

Na pierwszy ogień – propozycje Netflixa. Już 1 lutego czekają na nas trzy nowości. „Wieczna wiedźma” to historia o czarownicy, która aby uniknąć spalenia na stosie musi przenieść się w przyszłość, wyrzekając się tym samym swoich mocy. „Nightflyers” to historia utrzymana w klimacie science fiction, opowiadająca o grupie naukowców, która by uratować Ziemię, musi znaleźć statek kosmiczny. W „Russian Doll” poznamy natomiast Nadię, która umiera na imprezie i tym samym zostaje uwięziona w tajemniczej pętli czasowej. „Wysokie loty” pojawią się na Netflixie już 8 lutego i będą idealną propozycją dla fanów koszykówki. W Walentynki natomiast na platformie zagości „Dirty John”, który wciągnie widza w swoją sieć kłamstw i manipulacji. Ciekawą propozycją może być również „The Umbrella Academy” – serial opowiadający o grupce nastolatków z nadnaturalnymi umiejętnościami, którzy zostali adoptowani przez ekscentrycznego miliardera. Rodzeństwo już od 15 lutego mierzyć się będzie z wyzwaniem, jakim jest uratowanie świata przed Apokalipsą. Ciekawie zapowiada się również drugi sezon serialu „Suburra”. Rzymska mafia, układy z politykami i Watykanem pojawią się na Netflixie już 22 lutego.

W lutym na Netflixie będzie można znaleźć również dobrze znane filmy, takie jak „Kłamca, kłamca”, „Szefowie wrogowie 2”, „Szybcy i wściekli 8” oraz „Baywatch. Słoneczny Patrol”.

HBO i HBO GO

Na miłośników seriali na platformie HBO GO od 5 lutego czekać będą m.in. dwa odcinki pierwszego sezonu serialu „Prawo Artura”, w którym główny bohater postanawia zabić żonę, aby za pieniądze z ubezpieczenia wyjechać z kochanką. Niestety, nic nie idzie po jego myśli. 7 lutego pojawi się drugi sezon „Syreny”, a dzień później – aż trzy sezony serialu „The Following” z Ryanem Hardym. 9 lutego w kolejnym sezonie powrócą „Odpałowe królowe”. 10 lutego natomiast pojawi się pierwszy odcinek dziesiątego sezonu „Współczesnej rodziny” (następne będą się ukazywać co niedzielę). Ciekawą propozycją mogą okazać się „Cudotwórcy”. Zmęczony dzisiejszą Ziemią Stwórca (Steve Buscemi) szykuje coś na kształt apokalipsy. Rolą jego Anioła (Daniel Radcliffe) będzie przekonanie Boga, że naszej planecie warto dać jeszcze szansę. Dwa pierwsze odcinki już 20 lutego.

Te propozycje to jednak niewielki wycinek tego, co oferują nam platformy internetowe oraz telewizja. Pozostaje jedynie chwycić pilot/myszkę w dłoń i wybrać coś idealnego dla siebie na zasłużony odpoczynek po wymagającej sesji.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: youtube