Narzeczony, który okazuje się Twoim kuzynem? Powrót zaginionego syna, który wywołuje pożar? A może ciężarna wariatka, grożąca bronią… Brzmi jak koszmar? Dla Carringtonów to codzienność. W ich świat wchodzicie na własną odpowiedzialność.

Dynastia to kultowy serial emitowany w latach 1981-1989. Pamiętają go raczej nasi rodzice, lecz pokolenie XXI wieku otrzymało zupełnie nową odsłonę perypetii rodziny Carringtonów. W 2017 roku Dynastia powróciła na ekrany telewizorów z wielkim rozmachem. Na obecny dzień wyemitowano 22. odcinki pierwszego sezonu oraz 16. odcinków drugiego.

Wszystko zostaje w rodzinie

Pozwolicie, że nie będę streszczać fabuły Dynastii, ponieważ tylko w jednym epizodzie potrafi wydarzyć się naprawdę wiele. Wszystko kręci się wokół członków multimilionowej rodziny, w której co chwilę z zaskoczenia pojawia się nowy członek, oraz firmy Carrington Atlantics. Szczerze mówiąc, niektóre wątki fabularne są tak absurdalne i oderwane od rzeczywistości, że trudno się nie zaśmiać lub nie zapłakać. I choć wiele razy załamywałam ręce nad pomysłami autorów scenariusza, to przyznaję bez bicia, oglądałam dalej. Dlaczego? Moim zdaniem niewątpliwą zaletą tego serialu są bardzo wyraziści bohaterowie, poczynając od bezkompromisowej spadkobierczyni fortuny Fallon (Elizabeth Gillies) przez dobrodusznego Sama (Rafael de la Fuente) po lojalnego acz stanowczego kamerdynera Andersa (Alan Dale). Przy tworzeniu współczesnej Dynastii nie zabrakło również znaku naszych czasów, jakim jest tolerancja. W serialu bowiem obecni są bohaterowie homoseksualni oraz czarnoskórzy, co było niewyobrażalne czterdzieści lat temu.

Jeśli lubicie seriale, to dla waszego zdrowia polecam coś bardziej ambitnego na co dzień, a dopiero gdy będziecie chcieli się przez chwilę odmóżdżyć, wtedy sięgnijcie po Dynastię. Bohaterowie porwą Was w wir swoich niespotykanych problemów, ubrani w niesamowicie piękne kreacje, które są absolutną wartością dodatnią tej produkcji. Dynastię można obejrzeć na platformie Netflix.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: instagram