Międzynarodowy Turniej Lacrosse Silesia Cup 2018 zawita do Wrocławia już 4 maja. Kibice będą mieli okazję zobaczyć ponad 60 spotkań, w których wystąpią zawodnicy z 11 krajów. To największa do tej pory edycja tej imprezy. Wstęp bezpłatny.

Ponad 300 zawodników zmierzy się w Międzynarodowym Turnieju Lacrosse Silesia Cup 2018. Wśród sportowców zobaczymy graczy z Polski, Niemiec, Łotwy, Węgier, Danii, Czech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Belgii czy Rosji. Podczas wydarzenie zaplanowano ponad 60 meczów, które zostaną rozegrana na trzech boiskach. Dodatkowo pierwszy raz odbędą się warsztaty sędziowskie i rozgrywki juniorskie. Nie zabraknie również strefy dla najmłodszych.

Silesia wciąż rośnie, razem z całym lacrosse w Europie – mówi Maciej Krupniewski, organizator turnieju. – Sama dyscyplina staje się coraz bardziej popularna, a Wrocław jest w lacrossowym środowisku doskonale znany, zarówno z poprzednich edycji imprezy, jak i dzięki The World Games 2017. Rzesza zawodników wybiera Wrocław spośród innych lokalizacji na Starym Kontynencie ze względu na niepowtarzalny klimat zawodów, jak i samego miasta. Staramy się, aby co roku turniej z jednej strony się rozrastał, z drugiej zaś, żeby wciąż posiadał tę niesamowitą rodzinną i piknikową atmosferę: 100% walki na boisku, 100% relaksu poza meczami – podsumowuje Krupniewski.

Wrocław reprezentować będą ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju – Kosynierzy Wrocław oraz damska sekcja Kosynierek, która powalczy o odzyskanie tytułu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Impreza rozpocznie się w piątek 4 maja na Polach Marsowych i potrwa do niedzieli 6 maja.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. prasowe