Jazda na łyżwach w Sky Tower? Od 17 stycznia to możliwe. Otworzone zostało pierwsze wrocławskie lodowisko wewnątrz galerii handlowej.

Obiekt jest niewielki, a płyta nie jest stworzona z prawdziwego lodu. To tak zwane lodowisko syntetyczne, zbudowane z plastiku, a konkretniej – polipropylenu. Na jego stan nie ma wpływu temperatura, a łyżwiarze mogą ślizgać się choćby w krótkim rękawku. Jednocześnie na lodowisku będzie mogło przebywać 48 osób.

Tafla lodowa znajduje się na parterze Sky Tower, na wprost wejścia głównego od strony ulicy Powstańców Śląskich. Korzystać z lodowiska będzie można codziennie, od godziny 10:00 do 20:00. Wstęp jest darmowy. Wypożyczenie łyżew kosztuję 7 zł na godzinę, natomiast za kask zapłacimy 3 zł. Dodatkowo pobierana jest jednorazowa i zwrotna kaucja. Do dyspozycji użytkowników oddane są również zamykane na klucz szafki.

Lodowisko będzie czynne do 28 lutego. Stanowi alternatywę dla tradycyjnych obiektów, znajdujących się przy ul. Wejherowskiej, Spiskiej oraz Brucknera.


Autor: Kacper Marciniak
Zdjęcia: Hubert Szczypek