Dla wszystkich wielbicieli muzyki jazzowej nadchodzący cykl koncertów w Sky Towerze jest niepowtarzalną okazją, by poznać niebanalne interpretacje ulubionych utworów. W tym roku na scenie pojawi się duet Guitar Sax Duo, który swoim brzmieniem przeniesie widownię w magiczne rejony Nowego Orleanu.

Sky Tower zaprasza na kolejną odsłonę Festiwalu Brzmień Niebanalnych. Wszystko rozpoczęło się od fortepianowych interpretacji Łukasza Szubskiego. Tym razem scenicznymi gośćmi będą Piotr Kudełka i Denys Ostrovnoi z duetu Guitar Sax Duo. Dźwiękami gitary i saksofonu altowego już jutro (8 sierpnia) zabiorą publiczność w podróż muzycznymi ścieżkami największego miasta Luizjany.

Jazzowy optymizm niecodziennych aranżacji

Guitar Sax Duo, absolwenci katowickiej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego mają na swoim koncie wiele wygranych i koncertów. Widowni zgromadzonej w Sky Towerze zapewnią rozrywkę na najwyższym poziomie. Niebanalna interpretacja zarówno ballad, jak i bardziej pozytywnych utworów oraz nuta awangardy to ich przepis na sukces.

Koncert zespołu Guitar Sax Duo odbędzie się w ramach organizowanego w naszym obiekcie Festiwalu Brzmień Niebanalnych. Ideą przedsięwzięcia jest promocja szlachetnych gatunków muzycznych oraz utalentowanych artystów w niestandardowej przestrzeni, otwartej dla każdego. Jestem pewna, że interpretacje znanych i lubianych kompozycji w wykonaniu Piotra Kudełki oraz Denysa Ostrovnoi zaskoczą wszystkich. Serdecznie zapraszam do ich wysłuchaniamówi Magdalena Wiewiór, Marketing Manager Sky Tower.

Koncert będzie niepowtarzalną okazją do zapoznania się na nowo ze znanymi wcześniej utworami. Zabrzmią nowe wersje ponadczasowych Pod Papugami, Isn’t She Lovely czy What A Wonderful World. Pojawią się także kompozycje muzyki filmowej oraz w klimacie brazylijskiej bossa-novy. 

Wydarzenie odbędzie się na parterze budynku Sky Tower 8 sierpnia o godzinie 18.00. Wstęp bezpłatny.


Autor: Karolina Szachniewicz, mat. pras.
Zdjęcia: mat.pras.