Wrocław zagrał w niejednym filmie i stał się miejscem akcji niejednej książki. Wkrótce będzie można przejść go po śladach jednego z literackich bohaterów – Eberharda Mocka. Hello Poland organizuje wycieczkę z przewodnikiem na podstawie trzech ostatnich powieści Marka Krajewskiego. Spacer zaplanowany jest na niedzielę, 17 marca o godz. 15:00.

Ostatnie lata Belle epoque, Wrocław kwitnie. Powstają nowe ekskluzywne dzielnice z eleganckimi kamienicami i willami, szerokie aleje, po których spacerują wytworne damy w towarzystwie eleganckich mężczyzn. Elity miasta, jak i zwykli obywatele, bawią się. Stadttheater, Schauspielhaus, czy Konzerthaus przeżywają oblężenie. Również rozsiane na obrzeżach miasta, w sąsiedztwie terenów zielonych Etablissement nie narzekają na klientelę spragnioną piwa i dobrej zabawy.

Jednak w tym idyllicznym, zdawało by się, świecie czai się zło! Wyuzdanie, perwersja, a w konsekwencji morderstwo, każdy może paść ofiarą tych plag, w podłych knajpach, brudnych i mrocznych zaułkach wielkiego miasta. W tym świecie, jak się okazuje, pełnym intryg, zakłamania pojawia się początkujący policjant – Eberhard Mock. Prowadzi pierwsze śledztwa, zdobywa doświadczenie, stając się pozbawionym skrupułów i wyrzutów sumienia stróżem prawa.

Hello Poland organizuje wycieczkę po Wrocławiu, podczas której wraz z przewodnikiem poznamy miejsca, w których Eberhard Mock zdobywa pierwsze policyjne szlify, przeobrażając się w bezwzględnego śledczego.

Plan spaceru powstał na podstawie trzech ostatnich powieści Marka Krajewskiego, które stanowią początek historii Mocka. Wycieczkę poprowadzi Michał Karczmarek – licencjonowany przewodnik miejski, autor książki Wrocław Eberharda Mocka. Przewodnik na podstawie książek Marka Krajewskiego, ekspert z zakresu twórczości autora.

Spacer rozpocznie się na Placu Uniwersyteckim w niedzielę, 17 marca 2019 o godz. 15:00. Aby wziąć udział w wycieczce, należy zapisać się przez stronę internetową. Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu. Cena biletu: 35 zł za osobę.


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcie: oficjalna strona wydarzenia