Już w najbliższy poniedziałek (16.04. 2018) studencka poezja wyjdzie z cienia nieśmiałości i zachwyci szary świat swoim pięknem. Wrocławska klubokawiarnia Nietota nie może się doczekać, by przywitać młodych twórców i odbiorców sztuki!

Co się dzieje, kiedy w głowach dwóch młodych studentek narodzi się nieziemska potrzeba uwrażliwiania ludzi na poezję? Odpowiedź jest prosta – powstaje taka inicjatywa jak #SLAMFIL, czyli slam poetycki dla studentów. Ale czym właściwie jest slam? Pogłoski głoszą, że to publiczna rywalizacja poetów-performerów, najczęściej amatorów. Organizatorki takowych poszukują.

Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego – wyjmijcie wiersze z szuflady, przegrajcie je na smartfona, wymyślcie na wykładzie i pokażcie światu w kwietniowy wieczór!

Można wyczytać z opisu wydarzenia promującego już drugą edycję #SLAMFIL. Pierwsza, eksperymentalna okazała się niepodważalnym sukcesem – chętni stali w długiej kolejce przed wejściem lokalu, a liczni uczestnicy dopisywali się w trakcie slamu, przez co skromne serca organizatorek upewniły się w postanowieniu ogłoszenia kolejnej takiej inicjatywy.

Osoby lubujące się w słuchaniu poezji niech zjawią się tłumnie (tym razem wszyscy się pomieszczą), niech przygotują dłonie do oklasków, a ramiona do podnoszenia werdyktów!

Jak widać akcja kwitnie jak kolorowe klomby w strumieniach wiosennego światła. Nikt nie zaprzeczy, że to początek wyjątkowej akcji, która nie tylko otwiera ludzi na piękno, ale też nadaje inną perspektywę patrzenia na otoczenie. Ciekawe kto zjawi się 16.04. w Nietocie o 19:00.


Autor: Joanna Kowalska