Okres przygotowawczy za nimi, teraz czas na pierwsze ligowe starcia. Na pierwszy ogień mecz z Cracovią w sobotę – 21 lipca o godzinie 15:30 na Stadionie Wrocław.

Piłkarze WKS-u są już w pełni siły, by stanąć do walki w pierwszych meczach. Obóz w Trzebnicy był dla nich nie tylko ważny pod względem przygotowania fizycznego, ale także mieli czas, żeby poznać nowych graczy.

Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani. Każdy z nas rzetelnie przepracował okres treningowy, jesteśmy dobrej myśli. Wszystko zweryfikuje boisko, w zeszłym sezonie dużo mówiliśmy i mieliśmy duże apetyty. Liga pokazała, że wszelkie deklaracje są zbędne, kiedy nie mają pokrycia z grą. Teraz nie chcemy wychodzić przed szereg. Czas będzie z pewnością działał na naszą korzyść, musimy się dobrze ze sobą ograć – mówi Piotr Celeban, kapitan WKS-u Śląska Wrocław.

Do wrocławskiej drużyny dołączył obrońca z holenderskiego klubu NEC Nijmegen – Wojciech Golla. Doświadczony piłkarz szybko może się stać ważną postacią Śląska Wrocław.

Wojtek gra bardzo ofensywnie i jest to jego duży atut. Jesteśmy w momencie, w którym chcemy przebudować zespół. Nie chcemy burzyć tego co budowaliśmy przez ostatnie miesiące, jesteśmy na dobrej drodze – mówi Tadeusz Pawłowski, trener Śląska Wrocław.

Wojtek jest naprawdę dobrym zawodnikiem. Czy będzie główną postacią w naszej obronie? Tego nie wiem. W naszej defensywie jest wielu wartościowych zawodników takich jak Mariusz Pawelec czy Igors Tarasovs. Nasza drużyna nie ma liderów. Potrzebujemy zgranej ekipy jedenastu zawodników i to jest nasz cel – dodaje Celeban.

Tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu Jakub Kosecki dostał ciekawą ofertę od tureckiego klubu z I ligi – Adana Demirspor. Choć niedawno WKS odrzucił propozycję transferową, a sam Kosecki zapewniał, że najważniejsze jest dobro Śląska Wrocław, to obecnie trener Tadeusz Pawłowski nie jest pewien jego obecności w nachodzących rozgrywkach.

Jeśli chodzi o Kubę to sytuacja cały czas nie jest jasna. Klub nie dostał satysfakcjonującej oferty transferowej, ale na tym nie koniec. Bardzo podoba mu się w Turcji – komentuje Pawłowski.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Ola Sopuch