FutureNet Śląsk Wrocław podejmie Jamalex Polonie Leszno. Obie drużyny pewnie wygrały swoje pierwsze spotkania, które są jednak tylko początkowymi krokami w osiągnięciu tego samego celu – awansu do Energa Basket Ligi.

Dla zawodników Polonii będzie to powrót na stare śmieci, bowiem przed laty wielu z nich grało w barach Śląska. Przykładem jest chociażby Kamil Chanas. Najlepszy na tę chwilę strzelec 1. ligi, ze średnią 19 punktów na mecz, jest wychowankiem Śląska, w którym grał do 2008 roku i ponownie w sezonie 2015/2016. Koszykarzami wrocławskiego klubu byli też bracia Marc-Oscar i Stanferd Senny. Natomiast zawodnik Śląska, młodszy z braci KulonMaksym dwa lata temu grał w Lesznie.

Kogo warto obserwować?

Sympatycy wrocławskiego zespołu liczą na kolejny świetny występ Aleksandra Dziewy. W 1. kolejce zanotował 26 punktów z 68.75% skutecznością i 11 zbiórek. Pierwszy mecz sezonu na własnej hali rozegra Robert Skibniewski. Kibice z pewnością postarają się o godne przywitanie byłego reprezentanta Polski i legendy Śląska. O podtrzymanie dobrej dyspozycji będzie starał się Jakub Musiał – złoty medalista mistrzostw europy U-20 dywizji B. Jeden z najbardziej obiecujących zawodników 1. ligi ma niezwykle udany początek sezonu – wchodząc z ławki, zdobył 33 punktów w dwóch spotkaniach.

Dla Polonii kluczem do zwycięstwa może być lepsza gra na linii rzutów osobistych. W dotychczasowych meczach ich skuteczność w tym elemencie wynosiła poniżej 70%. Na poprawę formy liczy także Adam Kaczmarczyk – w poprzednim sezonie był  jednym z dziesięciu najlepszych strzelców 1. ligi, jednak w spotkaniach z Energą Kołobrzeg i Elektrobud-Investment Pruszków uzbierał zaledwie 14 punktów.

Na to czekamy!

Która drużyna pozostanie niepokonana? Jak zaprezentują się gwiazdy Polonii przeciwko swojemu byłemu zespołowi? Kulon czy Senny – która para braci okaże się mocniejsza? Początek spotkania w sobotę – 13 października o godzinie 18:00 w hali AWF przy ulicy Paderewskiego 35 we Wrocławiu.


Autor: Kacper Marciniak
Zdjęcie: Instagram