Po kilku tygodniach przerwy, piłkarze WKS-u wrócili z urlopów. Rozpoczęli już pracę i przygotowania do następnego sezonu. Na razie czekają ich treningi na Oporowskiej, a potem obóz przygotowawczy w Trzebnicy.

Śląsk Wrocław zakończył poprzedni sezon na 10. miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Choć jeszcze na początku rozgrywek mówiło się o górnej ósemce, ostatecznie piłkarze Trójkolorowych musieli walczyć o utrzymanie w lidze. Po zmianie trenera, a także transferach nowych zawodników, prognozy na nadchodzący sezon wydają się być bardziej optymistyczne.

Chciałbym, żebyśmy dobrze rozpoczęli ten sezon. Będziemy pracować nie tylko nad motoryką, ale także nam tym, żeby grać bardziej agresywnie. Mamy kilku nowych zawodników. Wierzę, że będzie to trochę inny zespół niż dotychczas, a także, że w końcu uda Nam się wrócić do górnej ósemki – mówi Tadeusz Pawłowski.

 

Zawodników WKS-u czeka jeszcze obóz przygotowawczy w Trzebnicy, który rozpocznie się 27 czerwca. Wcześniej jednak rozegrają pierwszy mecz sparingowy z Zagłębiem Lubin w piątek 22 czerwca.

Śląsk Wrocław - trening

Mecze sparingowe dadzą Nam odpowiedź na pytanie, w którym miejscu jako zespół się aktualnie znajdujemy. Myślę, że dowiemy się też, kto na której pozycji będzie najbardziej odpowiedni. Chcemy mieć po dwóch lub trzech zawodników, który będą w stanie od razu wejść do gry – dodaje trener Śląska.

W zespole rzeczywiście czuć „powiew świeżej krwi”. Oprócz tego, że po transferach w Śląsku obniżyła się średnia wieku zespołu, to dodatkowo napędza się rywalizacja. Każdy ciężką pracą będzie się starał zapewnić sobie miejsce w składzie. Trener Pawłowski zdradził również, że ma w planach zabrać na obóz kilku młodych zawodników z U19 i U17.

Zawodnicy widzą, że trzeba pracować i że tu nie ma żadnych przelewek. My chcemy, żeby to zawsze najlepszy skład był na boisku. Chcemy stworzyć taką sytuację, w której na każdej pozycji będziemy mieć trzech zawodników i tego się będziemy trzymać – mówi Tadeusz Pawłowski.

Śląsk Wrocław - trening

Pierwszy mecz nadchodzącego sezonu Ekstraklasy piłkarze Śląska rozegrają z Cracovią 21 lipca. Do tego czasu będą ciężko trenować, by jak najlepiej wypaść w ligowej rywalizacji.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Aleksandra Sopuch