Po pięknym zwycięstwie 4:0 z Jagiellonią Białystok przyszedł czas na kolejne starcie. Tym razem zawodnicy Tadeusza Pawłowskiego podejmą Legię Warszawa. Czy zdołają utrzymać serię zwycięstw?

Dla wrocławskich piłkarzy długa podróż na Podlasie przyniosła niezłe efekty. Wrócili z czetroma bramkami i kolejnymi punktami w ligowej tabeli. Hat-trickiem popisał się Marcin Robak, a jeszcze jedno trafienie dołożył Arkadiusz Piech. Ich pozycja cały czas się klaruje, coraz lepiej wygląda ich gra. No i najważniejsze – znacznie poprawili swoją skuteczność. Teraz przed nimi kolejny mecz, w sobotę – 6 października podejmą aktualnego mistrza Polski – Legię Warszawa.

– Na pewno to nie będzie łatwe spotkanie. Legia to marka, która została wypracowana przez lata. Nie składamy broni. Chcemy zobaczyć jak będziemy się prezentować na tle takiego zespołu – mówi Mateusz Cholewiak, zawodnik Śląska Wrocław.

Do pełni sił powoli wraca Đorđe Čotra, który przez wiele miesięcy borykał się z kilkoma kontuzjami. Obrońca zawsze wprowadzał dobrą jakość, której z pewnością przez ostatni czas brakowało.

Dorde nawet jak z nami nie trenował, był ważną częścią zespołu. Cieszymy się, że znów gra z nami i dochodzi do siebie. Brakowało go. Dzięki temu, że wrócił, ja mogę grać wyżej – dodaje Cholewiak.

– Trenował cały czas, miał spore problemy z kolanem. Jeśli to nie będzie nawracało, to będzie naprawdę dobrym graczem – przyznaję Tadeusz Pawłowski, trener Śląska Wrocław.

Po kiepskim początku tego sezonu, wrocławscy piłkarze powoli wracają na dobre tory. Mecz z Jagiellonią był ich trzecim zwycięstwem z rząd. To z pewnością buduje dobre morale drużynie, która cały czas dociera się na boisku.

– Oni uwierzyli, że można grać i wygrywać. To też jest kwestia psychiki. Od początku mieliśmy wiele okazji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Teraz to się zmienia – dodaje Pawłowski.

Jakie nastroje panują we wrocławskiej szatni przed mecze z z mistrzem Polski? Czego po Legii spodziewa się wrocławski szkoleniowiec?

Obserwując grę Legii, trener Sa Pinto dużą uwagę zwraca na defensywę. To może być inny mecz. Dużo taktyki i dużo wyrachowania. Legia ma wielu dobry zawodników. Chcę zagrać dobry mecz, żeby kibice również byli zadowoleni – podsumowuje Pawłowski.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław