Kolejne zwycięstwo FutureNet Śląska Wrocław. Tym razem wrocławianie  pewnie pokonali w wyjazdowym spotkaniu 6. kolejki 1. ligi Księżak Syntex Łowicz 100:77. Najlepszym strzelcem zespołu był Aleksander Dziewa, który zdobył 26 punktów i zanotował 10 zbiórek.

Na początku meczu gra była bardzo wyrównana. Nieustannie zmieniało się prowadzenie. Swoją dominację od początku podkreślał Dziewa. Po stronie gospodarzy najbardziej wyróżniał się Marcin Salamonik, 35-letni zawodnik zdobył w kwarcie ponad połowę punktów swojego zespołu. Po pierwszych dwunastu minutach mieliśmy remis 21:21.

W drugiej kwarcie wrocławianie zaczęli przejmować inicjatywę. Znakomicie prezentował się Jakub Musiał, który trafił dwie trójki z rzędu w ciągu pierwszych dwóch minut. Funkcjonować zaczęła też defensywa Ślaska. Zespół Radosława Hyżego pozwolił zdobyć rywalom jedynie 16 punktów w tej kwarcie. Gra rezerwowych Księżaka zawodziła – w ciągu pierwszych 20 minut zawodnicy spoza pierwszej piątki zdobyli zaledwie 5 punktów. Do przerwy wrocławianie prowadzili  – 53:37.

Druga połowa rozpoczęła się od punktów Księżaka. Z wyskoku trafił Mikołaj Stopierzyński. Szybko jednak tym samym odpowiedział Norbert Kulon, a następnie za trzy trafił Musiał. Wrocławianie wyszli już na ponad dwudziestopunktowe prowadzenie. Dobrze w tej kwarcie prezentował się Jan Grzeliński, zdobywając 9 punktów. Łowiczanom jednak nie udało się odrobić strat. Przed ostatnią częścią spotkania Śląsk wygrywał 73:57.

Obraz meczu nie zmienił się w czwartej kwarcie. Śląsk wciąż powiększał swoją przewagę. Nieprzerwanie nie do zatrzymania był Dziewa. Na dwie minuty przed końcem trener gospodarzy przeprowadził zmianę, która jednoznacznie wykazywała, że zwycięzca tego spotkania już się wyłonił. Za lidera zespołu – Grzelińskiego wszedł zmiennik, 22-letni Mateusz Gładki, który dotychczasowo w sezonie spędził na parkiecie tylko kilka minut. Śląsk wygrał po raz szósty z rzędu i pozostaje niepokonany.

Księżak Syntex Łowicz – FutureNet Śląsk Wrocław 77:100 (21:21, 16:32, 20:20, 20:27)

Księżak: Jan Grzeliński 22, Marcin Salamonik 20, Arkadiusz Kobus 16, Mikołaj Stopierzyński 12, Bartosz Włuczyński 3, Mikołaj Motel 2, Michał Świderski 2, Bartłomiej Bojko 0, Daniel Nieporęcki 0, Mateusz Gładki 0, Łukasz Ratajczyk 0, Sebastian Dąbek 0.

Śląsk: Aleksander Dziewa 26, Jakub Musiał 19, Norbert Kulon 14, Maciej Krakowczyk 10, Tomasz Żeleźniak 10, Aleksander Leńczuk 8, Robert Skibniewski 7, Karol Michałek 4, Bartłomiej Pietras 2.