Nowy rok, pierwszy sprawdzian. Koszykarze FutureNet Śląska Wrocław zmierzą się na wyjeździe z Polfarmex Kutno.

Pierwsza część sezonu za nami. Po piętnastu kolejkach, wrocławianie zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli, z jednym punktem straty do liderującego Sokoła Łańcut. Łancucianie mają jednak o jedno spotkanie rozegrane więcej. Obie drużyny mierzyły się ze sobą pod koniec 2018 roku, kiedy to po emocjonującej końcówce, Śląsk przegrał 79:82. Druga faza rozgrywek zasadniczych zapowiada się niezwykle ciekawie.

Nowy rok, nowy Śląsk?

W inaugurującej kolejce bieżącego sezonu Śląsk wygrał na własnym parkiecie z Polfarmex Kutno 87:77. Dzień przed świętem Trzech Króli, kutnianie będą mieli okazję do rewanżu. Pierwszą część sezonu zakończyli z bilansem 6-9, w tym trzema zwycięstwami w siedmiu meczach domowych, co dało im 11. miejsce w tabeli. W nowym roku ich ambicję sięgają wyżej. Wobec powrotu po kontuzji doświadczonego Tomasza Andrzejewskiego, który nie miał jeszcze okazji do gry, kutnianie będą walczyć o pozycję gwarantującą grę w play-offach.

W młodości i grupie siła

Za lidera Polfarmexu można uznać Michała Marka. Zaledwie 22-letni podkoszowy zdobywa w tym sezonie 13.9 punktów, 7.2 zbiórki oraz 1.5 bloku na mecz, co czyni go drugim najlepszym blokującym w lidze. Ustępuje tylko Piotrowi Niedźwiedzkiemu z Górnika Wałbrzych. Wyróżnić warto również Bartosza Majewskiego, który jest drugim najlepszym strzelcem zespołu oraz pierwszym przechwytującym – obrońca „kradnie” aż 1.4 piłki co spotkanie.

Kutnianie są trzecią najmłodszą drużyną w lidze, średnia wieku całego składu wynosi 23.3 lat. Trener Jarosław Krysiewicz stawia na szeroką rotację, dając szansę do gry wielu zawodnikom. Żaden gracz nie spędza na parkiecie średnio więcej niż 28 minut, a aż ośmiu notuje ponad 18 minut. Zespół z Kutna stawia również na grę zespołową, w kategorii asyst plasują się na  3. miejscu w lidze.

Początek spotkania w sobotę – 5 stycznia, o godzinie 17:30 w hali sportowej SP nr 9 w Kutnie.


Autor: Kacper Marciniak
Zdjęcie: FutureNet Śląsk Wrocław