Obchodzenie Międzynarodowego Dnia Slayera to już tradycja dla fanów tego niezwykle popularnego zespołu. Dokładnie trzynaście lat temu po raz pierwszy odbyło się świętowanie dnia klasyków amerykańskiej sceny trash metalowej.

Kapela założona przez Kerry’ego Kinga w 1981 roku to bez wątpienia jedna z najważniejszych i najpopularniejszych grup grających muzykę metalową. Fanatycy ciężkich brzmień po raz pierwszy świętowali Międzynarodowy Dzień Slayera o wymownej dacie 6.06.2006 o godzinie 6:06:06. Dzisiaj mija 13 rocznica tamtego wydarzenia. W ramach obchodów przewiduje się słuchanie twórczości grupy na cały regulator oraz wykonywanie różnych pokręconych akcji związanych bezpośrednio z subkulturą metalowców.

slayer

Slayer już w początkowym okresie działalności rozwinął swój własny styl oparty na intensywnych partiach gitar z partiami solowymi oraz charakterystycznym śpiewie wokalisty zespołu. Cztery z dziesięciu albumów zespołu zyskały w Stanach Zjednoczonych status złotej płyty. Wieloletnim współpracownikiem grupy był Rick Rubin, który współpracował z takimi zespołami jak Beastie Boys, Metallica czy System of a Down. Slayer, wraz z Metallicą, Anthraxem i Megadeth zaliczany jest do tzw. Wielkiej Czwórki thrash metalu, stanowiąc inspiracje dla przyszłych wykonawców nurtu, takich jak Chimaira, Mnemic czy Vader. W 2018 roku zespół ogłosił zakończenie trzydziestosiedmioletniej kariery po pożegnalnej trasie koncertowej.


Autor: Michał Krawczyk
Zdjęcia: Oficjalna grafika zespołu