Ostatni mecz sezonu zasadniczego EBLK Ślęza Wrocław przegrała z Wisłą CanPack Kraków zaledwie jednym punktem (70:71)! Fazę play-offów wrocławianki rozpoczną z piątego miejsca, a w ćwierćfinale spotkają się z Energą Toruń.

Środowe spotkanie było dla kibiców przedsmakiem play-offów. Mecz dostarczył wiele emocji i do ostatnich chwil trzymał w napięciu. Prowadzenie w trakcie spotkania zmieniało się aż 29 razy!

Pierwszą połowę można określić jako zmagania Ślęzy Wrocław z samą Cheyenne Parker (Wisła CanPack Kraków). Zawodniczka Wisły pod koszem nie miała sobie równych i w pierwszej połowie zdobyła dla zespołu aż 24 oczka! Trafiła nawet zza łuku, co w jej przypadku jest rzadkie, gdyż w tym sezonie rzucała niewiele „trójek”. W drużynie Ślęzy punkty rozłożyły się na kilka zawodniczek. Wrocławianki miały jednak problemy z defensywą, gdyż do przerwy straciły 42 punkty.

W drugiej połowie obraz gry zmienił się. Drużyny lepiej grały w obronie, gorzej w ataku. Zawodniczki zaczęły popełniać niepotrzebne błędy. Mecz był na tyle wyrównany, że żaden z zespołów nie był w stanie zdobyć bezpiecznej przewagi. Na 4 minuty przed ostatnim gwizdkiem Ślęza Wrocław prowadziła zaledwie 6 punktami. Jednak Wisła za sprawą Maurity Reid, Cheyenne Parker oraz Leonor Rodriguez zdołała doprowadzić do remisu (68:68). Ślęza znów zdobyła prowadzenie, dzięki osobistym Agnieszki Kaczmarczyk, jednak Biała Gwiazda odpowiedziała trójką rzuconą przez Leonor Rodriguez. I choć do końca spotkania została jeszcze minuta, w meczu nie padły już żadne punkty, a Wisła wygrała 71:70!

Tym samem Ślęza znalazła się na piątym miejscu w tabeli po sezonie zasadniczym, a krakowianki na drugim. Przeciwnikiem wrocławianek w ćwierćfinale (rywalizacja do trzech zwycięstw) będzie Energa Toruń. Pierwsze dwa spotkania mistrzynie Polski rozegrają na wyjeździe 3 i 4 kwietnia, a kolejne u siebie 7 kwietnia.
Pozostałe pary play-off tworzą: Artego Bydgoszcz – Basket 90 Gdynia, Wisła CanPack – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp., CCC Polkowice – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Ślęza Wrocław – Wisła CanPack Kraków 70:71 (19:22, 19:20, 23:18, 9:11)

Ślęza: Sharnee Zoll-Norman 14, Elina Dikeoulakou 12, Kourtney Treffers 11, Karina Szybała 10, Agnieszka Kaczmarczyk 9, Tania Perez 8, Tijana Ajduković 4, Agnieszka Majewska 2, Zuzanna Sklepowicz, Klaudia Sosnowska.

Wisła CanPack: Cheyenne Parker 32, Maurita Reid 11, Leonor Rodriguez 9, Sonja Greinacher 8, Giedre Labuckiene 5, Tamara Radocaj 4, Magdalena Ziętara 2, Klaudia Niedźwiedzka, Farhiya Abdi.