Koszykarki Ślęzy Wrocław nie zdołały powtórzyć rezultatu z poprzedniego roku i ten sezon kończą bez medalu mistrzostw Polski. Zespół Arkadiusza Rusina przegrał decydujący mecz 60:65, a całą rywalizację 1:2. Brąz powędrował do Arki Gdynia. Ślęza  ostatni raz zakończyła rozgrywki bez zdobytego krążka w sezonie 2014/15.

Po przegranej w pierwszym meczu, wrocławianki przed własną publicznością pokazały się z dużo lepszej strony. Pewnie pokonały rywalki 74:57 i doprowadziły do remisu w rywalizacji. O wygranej zdecydować miał zatem ostatni mecz w Gdyni.

Koszykarki Ślęzy po raz kolejny bardzo słabo weszły w spotkanie. Udane akcje gospodyń i brak skuteczności przyjezdnych sprawiły, że już w 6. minucie Arka prowadziła 17:2! Wrocławianki robiły co mogły, ale mimo to po pierwszej kwarcie przegrywały 9:24. Druga część była bardziej wyrównana, jednak przewaga wypracowana na początku dawała koszykarkom Gundarsa Vetry spokojne prowadzenie (37:20). Po przerwie Ślęza przede wszystkim poprawiła grę w defensywie, a to przekładało się z kolei na lepszą dyspozycję w ataku. Przyjezdne konsekwentnie odrabiały straty, które wynosiły tylko dziewięć punktów (36:45). W ostatniej części zmniejszyły prowadzenie rywalek nawet do pięciu oczek, jednak w końcówce zabrakło zimnej krwi i czasu. Ślęza przegrała 60:65, a w rywalizacji 1:2. Tym samym brązowy medal Energa Basket Ligi Kobiet zdobyły koszykarki Arki Gdynia. To ich pierwszy krążek od 2010 roku.

Dla Ślęzy natomiast jest to pierwszy raz od trzech lat, kiedy kończy rozgrywki bez dorobku medalowego. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2014/15, kiedy to wrocławianki rozgrywały swój pierwszy po awansie sezon na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej. Później zdobywały brąz, w 2016/17 wygrały mistrzostwo Polski, a w poprzednim roku ponownie zajęły III miejsce.

Arka Gdynia – Ślęza Wrocław 65:60 (23:9, 13:11, 9:15, 19:25)

Arka: Balintova 26, Coffey 12, Makurat 9, Greinacher 7, Cannon 6, Morawiec 5, Jurcenkova 0, Stelmach 0, Baltkojiene 0.

Ślęza: Colson 18, Burdick 12, Udodenko 10, Kastanek 8, Miletić 6, Dikeoulakou 5, Szybała 1, Palenikova 0, Dobrowolska 0.