1KS Ślęza Wrocław przegrała ćwierćfinał Final Six Pucharu Polski z Artego Bydgoszcz  80:93. Tym samym już w pierwszym meczu odpadła z turnieju.

Artego Bydgoszcz od początku spotkania narzucił swoje tempo gry. Podopieczne Tomasza Herkta świetnie grały w obronie, skutecznie utrudniając Ślęzy zdobywanie punktów.  Jeszcze lepiej prezentowały się w ataku, gdzie były bardzo skuteczne. Po pierwszej kwarcie prowadziły 31:13.

W drugiej kwarcie Ślęza starała się odrobić straty, jednak popełniała sporo własnych błędów i miała dużo niecelnych rzutów, co nie ułatwiało zadania. Natomiast rywal skutecznie trafiał kolejne kosze, grał w swoim stylu i dominował na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się 20-punktowym prowadzeniem drużyny z Bydgoszczy (58:38).

Trzecia kwarta wyglądała podobnie, jak poprzednie. Dobrze prezentowały się podkoszowe Ślęzy: Agnieszka Kaczmarczyk i Kourtney Treffers, jednak to przeciwniczki prowadziły cały mecz. Miały pewną przewagę, którą skutecznie powiększały. Po trzeciej części, Artego Bydgoszcz prowadziło 81:55.

Ostatnią kwartę punktowo wygrały zawodniczki z Wrocławia, jednak niewiele to zmieniło. Artego miało słabszy moment gry, a Ślęza postawiła dobrą obronę, kilka razy zmuszając przeciwniczki do błędu 24-sekund. Podopieczne Arkadiusza Rusina zmniejszyły dystans do zespołu z Bydgoszczy, jednak przewaga uzyskana na początku była zbyt duża do odrobienia dla Ślęzy. Artego Bydgoszcz wygrało mecz 93:80 i to ten zespół zagra w półfinale z CCC Polkowice.

1KS Ślęza Wrocław – Artego Bydgoszcz 80:93 (13:31, 25:27, 17:23, 25:12)

Ślęza: Agnieszka Kaczmarczyk 21, Kourtney Treffers 15, Sonia Ursu-Kim 12, Marissa Kastanek 11, Sharnee Zoll 8, Klaudia Sosnowska 7, Tijana Ajduković 2, Zuzanna Sklepowicz 2, Janis Boonstra 2, Karina Szybała 0.

Artego: Dragana Stanković 17, Jennifer O’Neill 15, Julie McBride 14, DeNesha Stallworth 13, Julia Adamowicz 13, Elżbieta Międzik 9, Agnieszka Szott-Hejmej 8, Justyna Żurowska-Cegielska 4.