Koszykarki Ślęzy Wrocław wygrały w czwartym meczu z Artego Bydgoszcz 77:70, a w całej rywalizacji 3-1 i awansowały do następnej rundy fazy play-off. W półfinale zmierzą się z InvestInTheWest Eneą Gorzów Wlkp.

Po dwóch wygranych w Bydgoszczy, w trzecim meczu przed własną publicznością zawodniczki Ślęzy Wrocław uległy wicemistrzyniom Polski 62:78. Drugi mecz we Wrocławiu był szansą, aby zakończyć rywalizację i awansować do półfinału.

Brązowe medalistki z poprzedniego sezonu wyszły na boisko niezwykle zdeterminowane. Szybko zbudowały sobie przewagę i pewnie prowadziły. Artego starało się odrabiać straty, które momentami wynosiły nawet kilkanaście punktów. Wrocławianki wyciągnęły jednak lekcję z poprzedniej porażki i do końca walczyły o swoje. Mimo że przegrały ostatnią kwartę, przewaga, którą wypracowały sobie wcześniej, pozwoliła im utrzymać wynik do końca i awansować do najlepszej czwórki Energa Basket Ligi Kobiet. Ich rywalem w półfinale będzie InvestInTheWest Enea Górzów Wlkp. Drugą parą rywalizującą o finał będzie: CCC Polkowice – Arka Gdynia.

 


Ślęza Wrocław – Artego Bydgoszcz 77:70 (26:18, 19:13, 19:21, 13:18)

Ślęza: Dikeoulakou 26, Udodenko 18, Burdick 14, Palenikova 9, Szybała 6, Kastenek 2, Miletić 2, Marciniak 0, Colson 2.

Artego: Międzik 16, Stanković 14, Radocaj 13, Morrison 12, Hornbuckle 8, McBride 5, Poboży 2.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Ślęza Wrocław