Wrocławianki zmierzą się z Wisłą CanPack Kraków w walce o brązowy medal finałowej rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet. Po nieudanych półfinałach, przegranych 2:3 z Artego Bydgoszcz, to ostania nadzieja byłych mistrzyń Polski na podium.

Zawodniczki Arkadiusza Rusina wygrywając 2:0 w półfinałowym rozdaniu z drużyną Artego Bydgoszcz, ostatecznie nie zdołały zakwalifikować się do wielkiego finału. Bydgoszczanki wyrównały stan rywalizacji na 2:2 po dwóch spotkaniach na wrocławskim parkiecie. Ślęza w ostatnim mecz z Artego właściwie nie miała nic do powiedzenia. Gospodynie postawiły silną obronę, a w ataku trio Stallworth – O’Neill – McBride było bezkompromisowe.

W środę – 25 kwietnia o godzinie 19:00 zawodniczki z Wrocławia powalczą z Wisłą CanPack Kraków o brązowy medal mistrzostw Polski. Byłe mistrzynie dwa razy przegrały w tym sezonie z Wisłą – na wyjeździe 65:74, a u siebie 70:71.  Jednym z najważniejszych zadań wrocławianek będzie powstrzymanie środkowej Cheyenne Parker, która w drugim mecz z żółto-czerwonymi zdobyła aż 32 punkty. Drugie spotkanie w rywalizacji o brąz odbędzie się w piątek 27 kwietnia o godzinie 19:00 w hali wrocławskiej AWF przy Stadionie Olimpijskim.

Natomiast w ścisłym finale zmierzą się drużyny CCC Polkowic i Artego Bydgoszcz. Zespół z Dolnego Śląska pokonał Wisłę 3:0 w półfinałowych rozdaniach. Co oznacza, że miał kilka dni więcej na regenerację i własnie to może być kluczem do zdobycia mistrzostwa.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Paweł Kucharski / Ślęza Wrocław