Koszykarski Ślęzy Wrocław przegrały ostatnie spotkanie fazy zasadniczej i tę część sezonu kończą na 6. miejscu. Porażka 69:75 z Energą Toruń sprawia, że pierwsze dwa mecze play-off również rozegrają na wyjeździe. Przeciwnikiem wrocławianek będzie Artego Bydgoszcz.

Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet miała zadecydować o definitywnym układzie tabeli prze fazą play-off. Niektóre z zespołów – CCC Polkowice i Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – miały już zapewnione określone miejsca. Ślęza wciąż walczyła o pozycje 4-6.

Odrabianie strat

Nieudany początek w wykonaniu wrocławianek i bardzo dobra dyspozycja Laury Svaryte sprawiły, że gospodynie szybko wyszły na prowadzenie. Litwinka nie tylko punktowała, ale także zbierała piłki, asystowała i notowała przechwyty. Ślęza nie potrafiła zatrzymać koszykarek Energii, a same były nieskuteczne, przez co po pierwszej kwarcie przegrywały 6:19.

W drugiej części zawodniczki Arkadiusza Rusina wzięły się do odrabiania strat. Szczególnie skuteczna była Elina Dikeoulakou. Wrocławianki zmniejszyły przewagę rywalek do sześciu oczek, potem gospodynie ponownie odskoczyły, jednak koszykarki Ślęzy walczyły do końca i po pierwszej połowie przegrywały zaledwie dwoma punktami (36:38).

Zimna krew Katarzynek

Po wznowieniu, przyjezdne po raz pierwszy wyszły na prowadzenie, jednak Energa nie pozwoliła im odskoczyć na zbyt dużą liczbę punktów. Gra stała się bardziej wyrównana. Wrocławianki trafiały zza łuku, natomiast Katarzynki, dzięki zbiórkom, zdobywały punkty z ponowienia. Mimo to, Ślęza przed ostatnią kwartą wygrywała 57:54.

Energa miała już zapewnione 2. miejsce, jednak nie dawała za wygraną. Odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Ślęza była nieskuteczna, często faulowała. Ostatnim dzwonkiem była trzypunktowa przewaga gospodyń, jednak później dołożyły one kolejne punkty i wygrały 75:69.

Po sezonie zasadniczym Ślęza zajmuje 6. miejsce. W pierwszych dwóch meczach fazy play-off zmierzy się na wyjeździe z Artego Bydgoszcz.

Energa Toruń – Ślęza Wrocław 75:69 (19:6, 19:30, 15:21, 22:12). Energa: Begić 20, Kunek 16, Harris 12, Svaryte 7 (19 zbiórek), Diawakana 7, Trzeciak 5, Stankiewicz 3, Brezinova 3, Skobel 2, Tłumak 0. Ślęza: Dikeoulakou 21, Burdick 11, Kastanek 11, Udodenko 10, Colson 7, Miletić 7, Dobrowolska 2, Szybała 0, Marciniak 0, Palenikova 0.

Autor: Oliwia Stasiak Zdjęcie: Ślęza Wrocław