Wrocławianki odniosły bardzo ważne zwycięstwo w meczu 20. kolejki Energii Basket Ligi Kobiet. W niedzielnym spotkaniu Ślęza Wrocław pokonała 87:83 Basket 90 Gdynię. Oba zespoły popisały się widowiskowymi akcjami w ofensywie, a najwięcej emocji dostarczyła końcówka spotkania!

Podopieczne Arkadiusza Rusina świetnie rozpoczęły mecz. W pierwszej kwarcie skutecznie przeprowadzały szybkie akcje w ofensywie. Dobrze grały też w ataku pozycyjnym. Wspaniałą dyspozycją rzutową popisała się Kourtney Treffers, która tylko podczas pierwszych dziesięciu minut zdobyła 13 oczek! Punkty w akcjach indywidualnych dla Basket 90 Gdynia zdobywała Kahleah Copper. Do przerwy Ślęza prowadziła 30:16.

W drugiej kwarcie obraz gry wyglądał podobnie. Gdy zawodniczki z Gdyni skutecznie pokryły punktującą w pierwszej kwarcie Kourtney Treffers, wśród koszykarek Ślęzy pod koszem wyróżniały się wysokie Agnieszka Kaczmarczyk i Tijana Ajduković. Wrocławski zespół spokojnie kontrolował przebieg gry, wygrywając drugą kwartę 53:38.

W trzeciej części spotkania wiele się zmieniło. Basket 90 Gdynia powoli, ale systematycznie odrabiał straty. Defensywa Ślęzy hulała. Przeciwniczki zdołały odrobić straty do sześciu oczek przewagi wrocławianek. Końcówka spotkania również była bardzo emocjonująca, gdyż na trzy minuty przed końcem zawodniczki Rusina prowadziły tylko trzema punktami. Wtedy zza łuku trafiła Klaudia Sosnowska.

Jednak najbardziej emocjonujące było ostatnie 30 sekund spotkania. Dokładnie 26 sekund przed końcowym gwizdkiem, Kahleah Copper trafiła trzy rzuty osobiste, a przewaga Ślęzy zmalała do dwóch punktów. Wówczas gdynianki faulowały taktycznie Elinę Dikeoulakou. Zawodniczka Ślęzy zdobyła dwa punkty z rzutów osobistych, a zegar wskazywał 13 sekund do końca. W takim czasie w koszykówce może się jeszcze wiele wydarzyć. Tym razem jednak, akcja koszykarek z Gdyni nie przyniosła spodziewanego rezultatu i przegrały one mecz wynikiem 87:83. To już czwarte spotkanie w tym sezonie obu zespołów – do tej pory wszystkie mecze wygrała Ślęza Wrocław.

Podczas tego spotkania, po raz pierwszy w tym sezonie na boisku pojawiła się Agnieszka Majewska. Kolejny mecz Ślęza rozegra w środę 28 lutego, kiedy to podejmie w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim zespół JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Ślęza Wrocław – Basket 90 Gdynia 87:83 (30:16, 23:22, 16:25, 18:20)

Ślęza: Kourtney Treffers 20, Agnieszka Kaczmarczyk 15, Elina Dikeoulakou 14, Tijana Ajduković 13, Sharnee Zoll-Norman 12, Klaudia Sosnowska 7, Tania Perez 5, Janis Ndiba 1, Agnieszka Majewska.
Basket 90: Kahleah Copper 25, Kristine Vitola 18, Chantelle Handy 12, Jelena Skerović 8, Amalia Rembiszewska 7, Sofija Aleksandravicius 7, Victoria Jankoska 4, Anna Jakubiuk 2, Aneta Kotnis, Kamila Podgórna, Jowita Ossowska.

Zdjęcia: Paweł Kucharski / Ślęza Wrocław