Koszykarki Ślęzy Wrocław od zwycięstwa rozpoczęły 2018 rok. Podopieczne Arkadiusza Rusina pokonały na wyjeździe węgierski Atomerom KSC Szekszard 77:72 w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Europy.

Wrocławianek czekała trudna rywalizacja, ponieważ węgierski przeciwniczki nie przegrały jeszcze żadnego meczu w swojej lidze. Jednak przerwa świąteczna nie wybiła z rytmu koszykarek Ślęzy i przed rewanżem mają bardzo dobrą sytuację wyjściową.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli podopiecznych Arkadiusza Rusina, ale rywalki wypracowały po zakończenie pierwszej kwarty jedynie 4 punkty przewagi. Kolejna część gry to już popis przyjezdnych, które zaliczyły serię 21:8, głównie dzięki świetnej defensywie. W drugiej połowie meczu Ślęza poszła za ciosem, cały czas podwyższając prowadzenie. W pewnym momencie prowadziły już nawet szesnastoma punktami. Głównym motorem napędowym zespołu była Sonia Ursu, czego rywalki z pewnością się nie spodziewały. W IV kwarcie Atomerom próbował odrabiać straty, co po części im się udało, jednak wrocławianki nie pozwoliły sobie na dogonienie i w pełni zasłużenie wygrały na Węgrzech.

Wiedzieliśmy przed spotkaniem, że to nie będzie łatwa przeprawa. Szekszard gra dobrą i twardą obronę, ale nasza gra w ataku była na dobrym poziomie. Była dobra „chemia” w zespole i zawodniczki wierzyły w zwycięstwo. Zatrzymaliśmy przeciwniczki naszą obroną strefową, a w ataku utrzymywaliśmy dobry rytm. Może nie trafiliśmy trochę rzutów, ale znajdowaliśmy rozwiązanie w trudnych momentach. Musimy szybko zapomnieć o tej wygranej, bo to nie jest do końca ważne. Liczy się różnica punktowa między drużynami. Przed nami kolejne spotkanie we Wrocławiu. To jeszcze nie koniec – uspokajał po meczu trener Ślęzy, Arkadiusz Rusin.

Atomeromu KSC Szekszard – Ślęza Wrocław 72:77 (22:18, 8:21, 21:24, 21:14)

KSC: Sara Krnjić 18, Teja Oblak 16, Reka Balint 12 (2), Maja Erkić 12 (2), Livia Gereben 9, Agnes Studer 5 (1), Virag Kiss, Alexandra Theodorean, Anna Mansare, Erica McCall.

Ślęza: Sonia Ursu 22 (2), Sharnee Zoll-Norman 18, Klaudia Sosnowska 8, Agnieszka Kaczmarczyk 7, Tijana Ajduković 6, Kourtne Treffers 6, Marissa Kastanek 6 (1), Zuzanna Sklepowicz 3 (1), Janis Ndiba 1, Karina Szybała.

Autor: Marcin Małyszka