Słowiańskie pokemony

Jeszcze niedawno ulice pełne były łowców zapatrzonych w ekrany telefonów, przemierzających miasto w poszukiwaniu Pokemonów. Japońskie stworki okazały się być hitem, idealnie wpasowującym się w młodzieżowe trendy. Zespół programistów z Olsztyna postanowił stworzyć podobną grę, odpowiadającą słowiańskim standardom. Tak oto powstał Slavic Monster.

Na pierwszy rzut oka widać wiele podobieństw do Pokemon Go. System poruszania się po świecie, jak i sama walka utrzymane są w tej samej konwencji. Rozrywka także wykorzystuje technologię geolokalizacji gracza, a co za tym idzie konieczne jest wyjście z domu. Elementem wyróżniającym Slavic Monster są stworzenia spotykane w wirtualnym świecie. Zapomnijcie o Pikachu, Bulbasaurze i Pitgeyu. Tym razem przyjdzie Was stawić czoła Strzygom, Dziadom, Rusałkom, Wiłom oraz innym demonom. Planowo w grze ma pojawić się 100 stworzeń znanych ze słowiańskiej mitologii oraz 50 istot z poza wierzeń naszych przodków. Jak zapowiadają twórcy, produkcja ma być stale rozwijana i wzbogacana o nowych przeciwników.

źródło: materiał prasowe

Slavic Monsters jest grą nieco trudniejszą, stawiającą przed graczami wyzwania. Wybierając się na poszukiwania słowiańskich demonów musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Duże znaczenie ma otaczające nas środowisko. Istot żyjących w lasach najlepiej szukać w parku, puszczy, czy innych terenach zielonych. Właśnie tam możemy natrafić na Dziada Borowego. Z kolei przy rzekach i stawach grasuje Wodnik. Dla zapalonych poszukiwaczy czekają zadania specjalne. Niektóre ze stworzeń spotkamy jedynie w określonych miejscach. W Warszawie zapolujemy na Bazyliszka, z kolei w Krakowie zmierzymy się ze Smokiem wawelskim. Graczy którzy bardziej oddadzą się grze, czeka nie mała podróż po Polsce. Jest to z pewnością świetna okazja do poznania naszej historii. W trakcie poszukiwań trzeba jednak pamiętać, że bestie czują się pewniej w ich naturalnym środowisku. Zatem walka okaże się nieco trudniejsza.

Projekt jest wciąż udoskonalany. Poniższy film przedstawia jak obecnie wygląda rozgrywka.

 

Słowiańskie pokemony to nie tylko poszukiwanie i zbieranie mitycznych demonów. Ciekawym elementem gry jest możliwość wpływania na wygląd otaczającego nas świata, poprzez budowanie grodów. Te z kolei w każdej chwili mogą zostać napadnięte przez innych graczy, z którymi możemy prowadzić pojedynki w czasie rzeczywistym. Aby umocnić swą pozycję, wprowadzono możliwość zawierania sojuszy, dzięki którym możemy liczyć na pomoc naszych znajomych.

Slavic Monsters jest grą darmową. Oferuje jednak możliwość zakupu dodatków urozmaicających naszą rozrywkę. Zapłacimy za specjalne skiny, czy dodatki zmieniające wygląd naszej postaci. Aplikacje znajduje się w stadium pre-beta w dystrybucji Google Play. Niestety wszystkie miejsca zostały zajęte, być może zwolnią się w późniejszym terminie. Oficjalna premiera zapowiedziana jest na przyszły rok.

Więcej informacji na stronie gry.

 


Autor: Szymon Zdobylak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPowrót Impela na dobre tory
Następny artykułWąsate święto biegania
Rocznik 1996, urodzony w Strzelcach Opolskich. Student dziennikarstwa UWr ze specjalizacją radiowo-telewizyjną. Do Nowego Dziennikarstwa pisze od początku. Aktualnie zajmuje się także stroną wideo magazynu. Dodatkowo działa jako reporter w Radiu Luz.