Międzynarodowe Regaty Wioślarskie Odra River Cup 2018 to impreza dla wszystkich fanów aktywności na świeżym powietrzu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 26 maja na bulwarze przy Politechnice Wrocławskiej. Największą atrakcją będą widowiskowe wyścigi, natomiast pod wieczór zagrają Chili Crew i Mrozu. Organizatorem jest Paweł Rańda, medalista olimpijski. Wstęp wolny.

Odra River Cup 2018 będzie gościć drużyny nie tylko z całej Polski, ale również z Niemiec i Czech. Do wyścigów ósemek wioślarskich zgłosiło się 7 drużyn damskich i 6 męskich. O godzinie 12:30 rozpoczną się eliminacje. Wtedy ekipy pojedynczo popłyną na czas, a ich wynik zdecyduje o rozstawieniu w finałach A i B.

– Trasa zaczyna się na poziomie kładki Zwierzynieckiej i ciągnie się w stronę Mostu Grunwaldzkiego aż do plaży na bulwarze Politechniki Wrocławskiej. Jest to około 800 metrów. Ze względów bezpieczeństwa i z uwagi na szerokość Odry, w eliminacjach ekipy płyną pojedynczo, a w finale po dwie jednocześnie – mówi Paweł Rańda, organizator imprezy.

Oprócz tego zaplanowane są także wyścigi łodziami smoczymi. Jednak ta kategoria przeznaczona jest wyłącznie dla wydziałów Politechniki Wrocławskiej. Trasa tych wyścigów będzie dużo krótsza – będzie wynosić około 100 metrów i zaczynie na wysokości dawnej Tawerny przy PWr. Natomiast o godzinie 19:00 rozpocznie się tradycyjny wyścig o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej między ekipami z PWr i Uniwersytetu Wrocławskiego.

Plakat Odra River Cup 2018

Podczas wydarzenie przygotowane jest także bardzo dużo atrakcji i konkursów, m.in. darmowy rejs po Odrze. O godzinie 18:30 zagra Chilli Crew, a o 20:00 swój koncert rozpocznie Mrozu. Na koniec wydarzenia odbędzie się pokaz sztucznych ogni.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. organizatora (Facebook, strona internetowa)