Sokół jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych raperów w Polsce. Rozpoczął karierę już w 1996 roku, jednak dopiero teraz zdecydował się wypuścić w pełni solowy krążek. Znane są już daty pierwszych koncertów promujących album, lista gości obecnych na płycie oraz pełna tracklista łącznie z ekskluzywnymi bonus trackami.

Wojciech Sokół Sosnowski to bez wątpienia postać ikoniczna dla fanów polskiego rapu. Współzałożyciel zespołów WWO, ZIP SKŁAD oraz TPWC jest prekursorem ulicznego nurtu hip-hopowego w naszym kraju. Jako jeden z pierwszych artystów aktywnie propagował ten rodzaj subkultury wśród polskiej młodzieży. Po 23 latach na scenie Sokół postanowił wydać pierwszy w karierze solowy krążek, który będzie nosił tytuł Wojtek Sokół. Na solówce szefa Prosto Label nie zabraknie wyjątkowych gości. Oprócz plejady znanych raperów znajdą się tam także utalentowani producenci muzyczni, którzy będą wspólnie odpowiadać za warstwę muzyczną wydawnictwa. Oficjalną premierę albumu wyznaczono na 15 lutego.

Enigmatyczna zapowiedź

Warszawski raper już w grudniu 2018 roku zapowiedział wydanie pierwszego solowego albumu w karierze, jednak przez długi okres czasu wszelkie informacje dotyczące krążka były trzymane w ścisłej tajemnicy. Pomimo braku nawet najbardziej podstawowych informacji o płycie takich jak tytuł czy okładka, fani artysty masowo zmawiali wersję preorderową albumu. Jedyną formą promocji były tajemnicze plakaty, które rozwieszono w różnych miejscach w Warszawie. 6 stycznia Sokół zaczął stopniowo dzielić się planami dotyczącymi jego przyszłej solówki. Na swoim profilu na Instagramie raper etapami publikował tytuły poszczególnych utworów. Na samym końcu zaprezentował nazwę albumu oraz finalny wzór grafiki, która ozdabiać będzie jego najnowsze dzieło.

Intrygująca tracklista

Tracklista solowej płyty Sokoła prezentuje się naprawdę interesująco. Warto zwrócić uwagę na listę gości, którzy wzięli udział w nagrywaniu kawałków na nową płytę warszawiaka. Znaleźć tam można m.in. Taco Hemingwaya, Hewrę oraz PRO8L3M. W piosence Świadomy Sen pochodzącej z limitowanej edycji albumu będzie można usłyszeć także Dawida Podsiadłę.

Tracklista:

1. Hybryda (prod. WOWO, cuty: Steez83)
2. Lepiej jak jest lepiej feat. Mateusz Krautwurst (prod. Magiera)
3. Pluszowy (prod. Lutosław Granat)
4. Pomyłka feat. Andrzej Zaucha (prod. Pejzaż, cuty DJ Kebs)
5. Sprytny Eskimos feat. Igo (prod. Magiera)
6. I Tak I Nie feat. Hewra (prod. ₪)
7. Za Ręce (prod. Duit)
8. Nie Da Na Da feat. Marcin Pyszora (prod. Broke Boys)
9. Napad Na Bankiet feat. PRO8L3M, Taco Hemingway (prod. Steez83)
10. Z Tobą (prod. DJ B)
11. Skażony (prod. Emowski)
12. MC Hasselblad (prod. Dryskull)
13. Koniec Gatunku feat. Lena Osińska (prod. WOWO)

Bonus tracki w wersji limitowanej:

14. Rób To W Co Wierzysz (prod. Duit)
15. Świadomy Sen feat. Dawid Podsiadło (prod. Dryskull)
16. Chcemy Być Wyżej (prod.Zeppy Zep, cuty Steez83)

Premierowa trasa koncertowa

Sokół przy okazji ogłoszenia oficjalnej tracklisty zapowiedział trasę koncertową promującą jego najnowsze wydawnictwo. Pierwszy koncert odbędzie się 2 marca w Dordecht w Holandii. Raper zawita także do Wrocławia. 16 marca w Zaklętych Rewirach wrocławscy fani Sokoła będą mogli na żywo usłyszeć kawałki pochodzące z jego ostatniej płyty. Podczas koncertów artyście towarzyszyć będą Ras oraz DJ Kebs.

Solowa trasa Sokoła:

02.03 – Dordecht (Holandia), Bibelot Poppodium
08.03 – Bydgoszcz, Mózg
09.03 – Gdańsk, B90
14.03 – Kraków, Kwadrat
15.03 – Opole, NCPP
16.03 – Wrocław, Zaklęte Rewiry
28.03 – Toruń, Lizard King
29.03 – Zielona Góra, Kawon
30.03 – Poznań, Tama
06.04 – Londyn (Wielka Brytania) – Hangar – London Fields
12.04 – Lublin, Graffiti
13.04 – Warszawa, Palladium


Autor: Michał Krawczyk
Zdjęcia: Facebook, Instagram, oficjalna okładka albumu