Podczas sobotniej rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza świata, czyli w turnieju Grand Prix na PGE Narodowym, na podium stanęło dwóch zawodników WTS-u Sparty Wrocław. I miejsce zajął Tai Woffinden, a drugi był Maciej Janowski.

Po pierwszej serii biegów Maciej Janowski zajmował 9. pozycję (1 punkt), natomiast Tai Woffinden był szósty (2 punkty). Po skończeniu drugiej serii, Maciej Janowski nie zmienił swojego miejsca w tabeli – nadal był dziewiąty (3 punkty). Natomiast Tai Woffinden spadł zaraz za swojego drużynowego kolegę i zajął 10. miejsce. Mimo to po fazie zasadniczej obaj awansowali dalej. Polak był siódmy (9 punktów), a Tai Woffinden trzeci (10 punktów).

W półfinałach obu panom poszło na tyle dobrze, że awansowali do finału. W pierwszym starciu Maciej Janowski skończył bieg na drugim miejscu, a w drugim półfinale Tai Woffinden wygrał starcie.

W wielkim finale Maciej Janowski prowadził przez moment, jednak jego kolega z drużyny jechał szerzej i ostatecznie to on wygrał bieg. Po raz drugi w swojej karierze wygrał Gran Prix na PGE Narodowym. Maciej Janowski, jak przed rokiem, był drugi. Trzecie miejsce zajął Fredrik Lindgren.

Druga runda Speedway Grand Prix odbędzie się w Czechach na Stadionie Marketa 26 maja.