W ten weekend wszystkich fanów sportu czeka wiele wrażeń i emocji. Będzie w czym wybierać, bowiem we Wrocławiu odbędzie się m.in. KSW 43 a Śląsk rozegra kolejny mecz u siebie.

Oto lista sportowych wydarzeń w dniach 14-15 kwietnia.

Sobota 14 kwietnia

Kosynierzy Wrocław – Poznań Hussars
Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Kosynierzy podejmą Poznań Hussars, pierwszego mistrza lacrosse w kraju. Aktualnie wrocławianie po trzech wygranych spotkaniach, są na 1. miejscu w tabeli Polskiej Ligi Lacrosse. Ich przeciwnik plasuje się na 3. pozycji, z dwoma punktami na koncie. Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Halowe Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody
Zawody odbędą się na wrocławskim torze wyścigów konnych Partynice przy ulicy Zwycięskiej. Zawodnicy zmierzą się w zawodach towarzyskich i regionalnych. To już ostatnie w tym sezonie zawody halowe. Rozpoczną się o godzinie 9:00.

KSW 43
KSW zawita do Wrocławia już po raz czwarty. Gala rozpocznie się o godzinie 19:00 w Hali Stulecia. Wśród zawodników jest dwóch wrocławian, Damian Janikowski i Michał Michalski. Więcej informacji w osobnym artykule.

Ponadto wrocławskie kluby i drużyny rozegrają swoje spotkania na wyjeździe.

Artego Bydgoszcz – Ślęza Wrocław
Ślęza Wrocław
zagra pierwszy mecz półfinałowy w hali Artego Arenie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. W ostatnim starciu drużyn to Artego Bydgoszcz okazało się lepsze i wygrało 66:53.

Get Well Toruń – Betard Sparta Wrocław
Wrocławski żużel tym razem przenosi się do Torunia. W poprzednim spotkaniu Spartanie zremisowali 45:45 z Fogo Unia Leszno.

Stal Kutno – Barons Wrocław
Drużyna baseballowa sezon rozpocznie na wyjeździe w Kutnie, gdzie podejmie tamtejszą drużynę.

Niedziela 15 kwietnia

Wyścigi konne
Podczas otwarcia sezonu wyścigowego we Wrocławiu będzie można obejrzeć aż siedem gonitw konnych. Pierwsza z nich rozpocznie się o godzinie 14.45.

Śląsk Wrocław – Sandecja Nowy Sącz
Po fazie zasadniczej, Śląsk Wrocław ostateczne zawalczy o miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy. W niedzielnym meczu podejmie Sandecję Nowy Sącz. Poprzednie spotkanie obu drużyn w 26. kolejce zakończyło się remisem 0:0.

Spotkania wyjazdowe wrocławskich zespołów

Artego Bydgoszcz – Ślęza Wrocław
Również o 18:00 rozpocznie się drugi mecz półfinałowy między Artego Bydgoszcz a Ślęzą Wrocław. Drużyny zagrają do trzech zwycięstw o finał mistrzostw Polski.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Impel Wrocław
Impelki
rozegrają dwumecz, które zdecyduje o tym, kto zajmie 9. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Rewanż odbędzie się 18 kwietnia we Wrocławiu.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: fixabay.com