W ten weekend we Wrocławiu odbędzie się Dolnośląski Festiwal Rowerowy! Oprócz tego nastąpi otwarcie boiska baseballowego na Zakrzowie. Przeczytajcie, co jeszcze ciekawego na Was czeka.

Oto lista wydarzeń sportowych nadchodzącego weekendu.

Sobota 21 kwietnia

Otwarcie boiska baseballowego na Zakrzowie: Barons vs. Silesia
Po 14 latach starań wrocławska drużyna baseballowa rozegra pierwszy mecz na własnym boisku. Przeciwnikiem Barons będzie aktualny mistrz Polski, czyli KS Silesia. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 od oficjalnej prezentacji zawodników i ceremonii otwarcia. Wstęp wolny.

Dolnośląski Festiwal Rowerowy 2018
Festiwal rozpoczyna się już w piątek i trwa do niedzieli. Na przybyłych czekają różne atrakcje, m.in. rowerowa strefa serwisowa, turniej Bike Polo czy prezentacje Dawida Godzieka – Red Bull. Więcej informacji na stronie organizatora. Wstęp wolny.

KS Gwardia Wrocław – SPS Chrobry Głogów
Siatkarze Gwardii Wrocław w II rundzie fazy play-off w grupie IV podejmą SPS Chrobry Głogów. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 18:00 w hali przy ulicy Krupniczej 15.

Na wyjeździe rywalizować będą:

Kraków Kings – Panthers Wrocław
Futboliści tym razem zmierzą się z Kraków Kings. Poprzednie spotkanie z Seahawks Gdynia wygrali 28:14. Najbliższe spotkania u siebie rozegrają dopiero 6 maja.

Niedziela 22 kwietnia

Betard Sparta Wrocław – Cash Bloker Stal
Po ostatnim przegranym meczu z Get Well Toruń 43:47, Spartanie podejmą Cash Bloker Stal. Początek spotkania o 18:45 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

KS Gwardia Wrocław – SPS Chrobry Głogów
Drugie spotkanie obu drużyn również rozpocznie się o godzinie 18:00 w hali przy Krupniczej 15.

Halowy Puchar Dolnego Śląska w Ujeżdżaniu
Pucharowe rozgrywki odbędą się na wrocławskich Partynicach. Zawodnicy zaprezentują widowiskowe show i trudne elementy ujeżdżeniowe do muzyki. Nie zabraknie również innych atrakcji. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 12:00. Wstęp wolny.

Otwarcie sezonu motocyklowego z MotoWrocław
Otwarcie sezonu motocyklowego z MotoWrocław odbędzie się na Pixers Ring o godzinie 10:00. Na przybyłych czekają przejazdy po torze z pomiarem czasowym, strefa gastro czy symulatory VR. Wstęp wolny.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: fixabay.com