W ten weekend we Wrocławiu fanów sportu znów czeka mnóstwo emocji. Wszystko to za sprawą dyscyplin, których kibice nie mają okazji oglądać na co dzień. W stolicy Dolnego Śląska odbędą się m.in. finały ME w squashu czy Międzynarodowego Turnieju Lacrosse Silesia Cup 2018.

Oto lista nadchodzących wydarzeń sportowego weekendu:

Sobota 5 maja

Drużynowe Mistrzostwa Europy ETC 2018
Impreza rozpoczęła się 2 maja. Finały zaplanowano na godzinę 11:00 dla pań, natomiast dla panów o 14:00. Więcej informacji o samym wydarzeniu można znaleźć w naszej zapowiedzi. Natomiast o tym, jak przebiegały zawody pierwszego i drugiego dnia można poczytać w poszczególnych relacjach.

Międzynarodowy Dzień Motocyklistki
Harley-Davidson Wrocław Appaloosa razem z Fundacja Moto Dolls organizują obchody Międzynarodowego Dnia Motocyklistki. Szczególnie promowana będzie jazda wśród kobiet. Po pokonaniu trasy, która rozpocznie się przy ulicy Patrynickiej 8, odbędzie się impreza. Wstęp wolny.

Niedziela 6 maja

Międzynarodowy Turniej Lacrosse Silesia Cup 2018
Wydarzenie rozpoczęło się 4 maja, natomiast na niedziele zaplanowano finały. Turniej rozgrywa się na Polach Marsowych. Wśród wielu sportowców, można zobaczyć wrocławskie kluby Kosynierów i Kosynierek. Więcej o wydarzeniu w naszej zapowiedzi. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Barons Wrocław vs Gepardy Żory
Tym razem wrocławianie podejmą beniaminka Gepardy Żory. W swoim ostatnim starciu z Centaurami Warszawa, Barons wygrali tylko jedno z dwóch meczy. Spotkania we Wrocławiu rozpoczną się o godzinie 11:00 (mecz nr 1) i 13:00 (mecz nr 2). Wstęp bezpłatny.

Panthers Wroclaw – Patrioci Poznań
Po ostatniej wysokiej porażce z Swarco Raiders Tirol, wrocławskie Pantery wracają na swój stadion, gdzie podejmą Patriotów Poznań. Początek spotkania o godzinie 14:00. Bilety w cenie 20 lub 25 zł do nabycia w kasie w dniu meczu.

3. dzień wyścigowy Wielka Majówka
Tym razem na Partynicach wyścigi upłyną pod znakiem czystej arabskiej krwi, bowiem w aż czterech z siedmiu gonitw, udział wezmą araby. Ponadto w czterech wyścigach wystąpi Natalia Hendzel, która niedawno została nagrodzona tytułem najlepszej amazonki na świecie a.d. 2017 dosiadającej koni czystej krwi arabskiej. Początek wydarzenia o 14:15, wstęp wolny.

Na wyjeździe

Grupa Azoty Unia Tarnów – Betard Sparta Wrocław
W spotkaniu V kolejki PGE Ekstraligi Grupa Azoty Unia Tarnów podejmie wicemistrzów Polski, czyli wrocławską Betard Spartę. W poprzedniej kolejce Spartanie zostali pokonani przez Włókniarza Częstochowa.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: fixabay.com