Jedno z najpopularniejszych miejsc wśród wrocławskich studentów od trzech dekad poszło pod młotek.  Bar mleczny Jacek i Agatka został wystawiony na sprzedaż, by po kilku dniach znaleźć nowego nabywcę .

Po blisko 34 latach dawna właścicielka baru, pani Regina Mróz, przechodzi na emeryturę. To główny powód sprzedaży budynku, którego lokalizacja przyciągnęła wielu inwestorów. Nie jest jeszcze jasne, kto konkretnie kupił Jacka i Agatkę. Brak również informacji na temat planów nowego właściciela.

Budynek mieści się przy pl. Nowy Targ 27 i ma 195 metrów kwadratowych powierzchni. Przez dziesięciolecia był miejscem, gdzie tysiące wrocławskich studentów mogło najeść się do syta w przystępnej cenie. Pierogi i naleśniki zyskały już status legendarnych wśród odwiedzających Jacka i Agatkę. Nazwa lokalu została zaczerpnięta z dobranocki, emitowanej w latach 60. i na początku lat 70.

Gdy wejdziemy do środka, poczujemy się jak w minionej epoce. Banalny, ale budzący nostalgię wystrój świetnie komponuje się z domowymi zapachami, które co jakiś czas ulatują wraz z otwieraniem i zamykaniem drzwi wejściowych. Menu, choć podstawowe, nie należy do skromnych. Każdy uczeń, student, dorosły, czy emeryt znajdzie coś dla siebie. Lokal stoi otworem dla każdego od poniedziałku do soboty.

Bar Jacek i Agatka pozostanie czynny do końca maja.  Jego dalszy los nie jest jeszcze znany.


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcie: Wojciech Kosek