Drużynowe Mistrzostwa Europy ETC 2018 w squashu zawitają do Wrocławia już 2 maja! Impreza sportowa potrwa cztery dni. Zawody odbędą się w Centrum Sportowym Hasta La Vista. Wstęp na mecze jest bezpłatny.

Drużynowe Mistrzostwa Europy ETC 2018 to impreza, która wyłoni zwycięzców zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet. Rywalizacja obejmie dwie najważniejsze grupy, czyli Dywizję 1 i 2. Kibice będą mieli okazję zobaczyć zmagania czołowych drużyn europejskich, np. Anglii, Niemiec, Francji i Szkocji. Na ponad dziesięciu profesjonalnych kortach zmierzą się takie gwiazdy jak: Gregory Gautier, Nick Matthew czy James Willstrop. Ponadto w zawodach udział weźmie również reprezentacja Polski, która zeszłorocznym turnieju wywalczyła sobie awans do Dywizji 2.

 

Drużynowe Mistrzostwa Europy ETC 2018 w sqashu

W kategorii kobiet w tym roku mamy całkiem mocny skład. Po raz pierwszy w reprezentacji wystąpi czołowa zawodniczka europejskiego juniorskiego squasha – Karina Tyma. Myślę, że dzięki jej wsparciu uda nam się spokojnie utrzymać w drugiej dywizji. Widzę nawet szansę na pozycję medalową. Jeśli chodzi o Panów, to tutaj mamy odmienną sytuację – szkoleniowcy kadry Polski postanowili dać szansę młodym zawodnikom. Średnia wieku w teamie męskim to około 19 – 20 lat, a ponad połowa składu to juniorzy. Dla większości będzie to pierwszy występ na tak dużej imprezie – mówi Magda Kamińska, reprezentantka Polski.

Drużynowe Mistrzostwa Europy ETC 2018 w sqashu, Magda Kamińska, Natalia Ryfa

Wydarzenie rozpocznie się 2 maja o godzinie 10:00. Mecze finałowe odbędą się w ostatni dzień, czyli 5 maja. Finał dla pań zaplanowano na godzinę 11:00, a dla panów na 14:00. Ceremonia rozdania nagród przewidziana jest na 17:30 na widowiskowym korcie. Wyniki poszczególnych meczów będzie można śledzić na oficjalnej stronie mistrzostw: www.etc-2018.com. Ponadto wszystkie najbardziej prestiżowe i najważniejsze spotkania rozstaną rozegrane na szklanych kortach, które mogą pomieścić do 300 widów. Wstęp na wydarzenie bezpłatny.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. prasowe