Wroclavia oraz Fundacja Violet Kiwi wychodzą naprzeciw mieszkańcom Wrocławia z ciekawą inicjatywą, zachęcając do aktywnego spędzania wolnego czasu. Już w najbliższą środę będzie można przejechać Wrocław na rolkach.

Kwiecień już prawie za nami, a majówka zbliża się wielkimi krokami. Coraz częściej widujemy amatorów kolarstwa, którzy przecinają nam drogę. Piękna pogoda za oknem to również zachęta dla najmłodszych. Wyjmują oni z szafy rolki i hulajnogi, i zamiast spędzać ze sobą czas wirtualnie, spotykają się na dworze.

W przyszłą środę na ulicach Wrocławia będzie można spotkać każdego miłośnika aktywności fizycznej. O godzinie 19:30 z ul. Kazimierza Wielkiego ruszy konwój rolkarzy. Wstęp na imprezę jest wolny i każdy może się pojawić, jeśli tylko nie boi się odrobiny wysiłku. Uczestnikom imprezy towarzyszyć będzie muzyka z najgłośniejszego sound systemu w Europie. Do wzięcia udziału wymagana jest jedynie umiejętność jazdy na rolkach lub wrotkach oraz hamowania. Wydarzenie będzie trwać około 2 godziny. Zakończenie trasy na ulicy Borowskiej.

Dla tych, którzy nie mają swojego sprzętu, a chcieliby pojawić się w środę, mamy dobrą wiadomość. Sklep Sport Shop otworzy wypożyczalnię sprzętu specjalnie na potrzeby imprezy.

Realizatorzy i sponsorzy liczą na wysoką frekwencję i spore zainteresowanie miłośników sportu. Podobny wieczór miał miejsce 19 kwietnia w Grudziądzu. Doliczono się 220 uczestników rajdu.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj:http://nightskating.org.pl/wroclaw/


Autor: Sara Kwiatkowska
Zdjęcie: You Tube