Gwardia Wrocław rozpoczyna najważniejszy etap sezonu. W pierwszej rundzie play-off I ligi mężczyzn rywalem będzie Stal Nysa. Czy wrocławianie sprawią niespodziankę i pokonają faworyzowanego rywala?

Do końca nie było wiadomo z kim Gwardziści zmierzą się w play-off. Zwycięstwo w ostatniej kolejce fazy zasadniczej z APP Krispolem Września (3:2), sprawiło, że rywalem wrocławian będzie Stal Nysa, czyli jeden z najmocniejszych zespołów na pierwszoligowych boiskach oraz faworyt do awansu.

– Przed meczem z Wrześnią postanowiliśmy sobie w szatni, że zagramy najlepiej, jak umiemy i nie będziemy się podkładać. Stal to jeden z trudniejszych rywali, ale jeśli chcemy awansować do PlusLigi, musimy pokonać każdego. Zrobimy wszystko żeby z nimi wygrać – komentuje Jakub Nowosielski, rozgrywający Gwardii Wrocław.

Zawodnicy trenera Piotra Lebiody pokazali już w tym sezonie, że potrafią nawiązać walkę z nyskim zespołem. W pierwszym spotkaniu tych drużyn, Gwardziści przegrali na wyjeździe 1:3, ale pokazali się z dobrej strony. W drugim meczu wrocławianie nie dali szans przeciwnikowi i w znakomitym stylu wygrali 3:0. Trudno spodziewać się powtórki wyniku z hali Orbita, jednak siatkarze Gwardii są pozytywnie nastawieni przed zbliżającą się rywalizacją.

– Chcemy powalczyć, nie nastawiamy się na żaden wynik. Zespół z Nysy będzie faworytem tej serii, ale chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i utrzeć im nosa. Mamy nadzieję, że uda nam się wygrać z nimi kilka spotkań. To Stal musi się bardziej martwić o wynik. Dla nich wejście do najlepszej czwórki to obowiązek, my nie mamy w tej chwili nic do stracenia i możemy pokazać swoją najlepszą siatkówkę – mówi Michał Superlak, atakujący Gwardii Wrocław.

Atutem Stali z pewnością będzie dyspozycja we własnej hali. W fazie zasadniczej nysianie wygrali u siebie jedenaście meczów i tylko dwa razy okazali się gorsi od przeciwnika. Jeśli Gwardia chce myśleć o wyeliminowaniu nyskiego zespołu, to będzie musiała wygrać przynajmniej jedno wyjazdowe spotkanie. Mecze zostaną rozegrane w poniedziałek – 11 marca o godzinie 18:00 i we wtorek – 12 marca, również o godzinie 18:00.


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Aleksandra Twardowska / KS Gwardia Wrocław